Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Krągły Apple Watch

Opublikowane przez U.S. Patent and Trademark Office dokumenty z 1 grudnia 2016 roku ujawniają, że Apple pracuje nad „Urządzeniem elektronicznym z ekranem o zakrzywionych krawędziach”, którego wyświetlacz będzie składał się z pikseli ułożonych w wierszach i kolumnach o zróżnicowanej długości.

Na podstawie informacji oraz szkiców zawartych we wnioskach o udzielenie patentów oznaczonych numerami 14/978988 (z 22 grudnia 2015 roku) oraz 14/990606 (z 7 stycznia 2016 roku) nietrudno wywnioskować, że Apple od ponad roku pracuje nad okrągłą wersją swojego cyfrowego zegarka. Zwyczajowo pierwszym źródeł informacji okazał się amerykański urząd patentowy, bo Apple ukrywa przed światem swoje prace koncepcyjne.

Apple nie jest liderem

Rewolucji raczej nie będzie, bo tym razem firma z Cupertino powiela sprawdzone wzorce, licząc na zysk. Palmę pierwszeństwa w wymyślaniu okrągłych tarczy zegarków i sukcesywne rozwijanie mody na obłe tarcze trzeba jednak oddać Lenovo i Moto 360 pierwszej generacji, dostępnej na rynku od 2014 roku. Pionierzy okrągłych smartwatchy: Microsoft ze swoim SPOT-em (2004 r.) i Linux smartwach Steve’a Manna (1998 r.) nie osiągnęli sukcesu. Trudno również wróżyć duży sukces okrągłemu Apple Watch – bez wątpienia Apple ponownie przespało modę na rynkowy sukces. Nawet Lenovo wstrzymuje się z trzecia generacją Moto 360, więc albo Apple ukrywa atut, którego nie widać we wniosku patentowym, albo też mamy do czynienia z kolejnym pomysłem na miarę Touch Bara w nowych Macbookach…

Zamiast gotowego produktu, prezentujemy tymczasem grafiki koncepcyjne Roberta Kovacsa. Oby okrągły Apple Watch był równie ładny.

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close