Kwietniowa statystyka systemu Android

Google opublikował najnowszą statystykę dotyczącą udziałów poszczególnych wydań systemu Android. Marshmallow podwoił swój wynik z zeszłego miesiąca, podczas gdy liderujący Lollipop doczekał się pierwszego spadku.

W kwietniu Android Lollipop zagarnął 35.8% rynku, czyli o 0.3% mniej niż miesiąc wcześniej. Jego kosztem zyskał Marshmallow, który poprawił wynik z 2.3 do 4.6%, powoli pnąc się w górę stawki. Niedawny lider zestawienia – KitKat – jest obecnie zainstalowany na 33.4% urządzeń z Androidem – jest to spadek o 0.9% względem statystyki z marca. news-android-kwiecien2016 Kwietniowa statystyka systemu AndroidTrzy wersje Androida Jelly Bean mają łącznie 21.3% udziału (1% mniej niż miesiąc wcześniej), Ice Cream Sandwich utracił tym razem 0.1% swojej części rynku, zaś wyniki Gingerbread i Froyo pozostały na niezmienionym poziomie. Dane zostały zebrane w siedmiodniowym okresie zakończonym 4 kwietnia 2016 roku.

Źródło: Google

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
0%
0 głosy
0%
0 głosy
50%
1 głosy
50%
1 głosy

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kulto...

Komentarze