Wiadomości

Latarnie uliczne w Los Angeles posłużą w charakterze masztów telekomunikacyjnych

Los Angeles – jako pierwsze miasto na świecie – wykorzysta rozwiązanie Philipsa o nazwie SmartPole Street Lighting, czyli uliczne latarnie wyposażone w energooszczędne lampy LED oraz nadajniki 4G LTE od Ericssona.

W Mieście Aniołów postawione zostanie 100 tego typu słupów. Będą one miały za zadanie wspomóc główne wieże telefonii komórkowej poprzez wzmocnienie sygnału w regionie. Połączenie latarni z masztami odbywać się będzie za pomocą łącz światłowodowych. Ma to również zagwarantować odpowiednie pokrycie zasięgiem do 2020 roku, kiedy to zgodnie z raportem Ericsson Mobility Report aż 9-krotnie wzrośnie ilość danych przesyłanych siecią. Los Angeles już w przeszłości wprowadziło inną z technologii Philipsa – CityTouch, służące m.in. do monitorowania i kontrolowania ulicznego oświetlenia, przy okazji zmniejszając zapotrzebowanie na energię elektryczną. Wraz z Philips SmartPole Street Lighting, metropolia będzie mogła jeszcze bardziej zaoszczędzić, a dodatkowo zapewnić mieszkańcom lepszy i wygodniejszy dostęp do Internetu na ulicach.

Źródło: SlashGear

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close