TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Latarnie uliczne w Los Angeles posłużą w charakterze masztów telekomunikacyjnych

Latarnie uliczne w Los Angeles posłużą w charakterze masztów telekomunikacyjnych

Los Angeles – jako pierwsze miasto na świecie – wykorzysta rozwiązanie Philipsa o nazwie SmartPole Street Lighting, czyli uliczne latarnie wyposażone w energooszczędne lampy LED oraz nadajniki 4G LTE od Ericssona.

W Mieście Aniołów postawione zostanie 100 tego typu słupów. Będą one miały za zadanie wspomóc główne wieże telefonii komórkowej poprzez wzmocnienie sygnału w regionie. Połączenie latarni z masztami odbywać się będzie za pomocą łącz światłowodowych. Ma to również zagwarantować odpowiednie pokrycie zasięgiem do 2020 roku, kiedy to zgodnie z raportem Ericsson Mobility Report aż 9-krotnie wzrośnie ilość danych przesyłanych siecią. Los Angeles już w przeszłości wprowadziło inną z technologii Philipsa – CityTouch, służące m.in. do monitorowania i kontrolowania ulicznego oświetlenia, przy okazji zmniejszając zapotrzebowanie na energię elektryczną. Wraz z Philips SmartPole Street Lighting, metropolia będzie mogła jeszcze bardziej zaoszczędzić, a dodatkowo zapewnić mieszkańcom lepszy i wygodniejszy dostęp do Internetu na ulicach.

Źródło: SlashGear

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
25%
2 głosy
37.5%
3 głosy
37.5%
3 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top