Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Lenovo Folio – tablet, który po złożeniu staje się smartfonem

Okazuje się, że Samsung nie jest jedyną firmą zainteresowaną tworzeniem elektroniki ze składającym się ekranem. W tamtym roku Lenovo zaprezentował projekt smartfona, którego ekran wyginał się, co umożliwiało noszenie urządzenia na nadgarstku. Teraz firma próbuje stworzyć coś bardziej funkcjonalnego – Lenovo Folio to tablet, który „zgina się” w smartfona.

Prototyp gadżetu z Androidem został pokazany na Lenovo Tech World. Tablet zgina się w połowie, co pozwala mu przeobrazić się z urządzenia z 7,8-calowym ekranem w smartfon z podwójnym (przednim i tylnym) wyświetlaczem o przekątnej 5,5 cala.

Nie jest to jedynie tablet ze składanym ekranem. Opublikowane przez YouTubera Kima Poh Liawa wideo pokazuje, że urządzenie rozpoznaje, kiedy zostało złożone – wówczas ikony aplikacji na wyświetlaczu przestawiają się, dopasowując się do ekranu smartfona.

Pokaz z Folio w roli głównej jest na razie jedynie dowodem na to, że Lenovo interesuje się tego typu technologią. Nie wiadomo, czy projekt zostanie kiedykolwiek wprowadzony w życie.

Source: Ubergizmo
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close