TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Lenovo: Wszystkie tegoroczne urządzenia z serii Moto z czytnikiem linii papilarnych

Lenovo: Wszystkie tegoroczne urządzenia z serii Moto z czytnikiem linii papilarnych

Czytnik linii papilarnych gości w coraz większej liczbie modeli smartfonów. Motorola do tej pory wstrzymywała się przed implementacją podobnego rozwiązania w swoich produktach, nie licząc modelu Atrix 4G z 2011 roku. Duże zmiany pod tym względem nastąpią jednak w bieżącym roku, o czym poinformowało Lenovo.

Lenovo, będące właścicielem Motorola Mobility od 2014 roku, zakomunikowało jakiś czas temu o nowej identyfikacji marki. Od teraz na rynku dostępne będą dwie serie urządzeń: Lenovo Moto oraz Lenovo Vibe. Warto jednak zaznaczyć, że już wcześniej z nazewnictwa produktów pomijany był człon Motorola i często stosowano wyłącznie określenie Moto 360 czy Moto G. Dziś natomiast dowiedzieliśmy się co nieco o planach Lenovo w stosunku do wspomnianych marek, a przede wszystkim urządzeń sygnowanych słynnym znakiem M nazywanym „emsignia”. Chen Xudong, szef dywizji mobilnej chińskiego koncernu, ujawnił, że w 2016 roku każdy smartfon linii Moto będzie wyposażony w technologię biometryczną – konkretniej czytnik linii papilarnych. Jest to spora zmiana, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że żaden z zeszłorocznych modeli, nawet flagowy Moto X Style, nie doczekał się takiego rozwiązania. Z informacji przedstawiciela Lenovo wiadomo również, że nadchodzące smartfony Moto będą miały ekrany z przekątną nie mniejszą niż 5-cali, co pozwala sądzić, że nie ujrzymy w tym roku nowej wersji taniej i niezwykle popularnej Moto E. Jeśli zaś chodzi o liczbę urządzeń planowanych na najbliższe 12 miesięcy, ma ich być co najwyżej 15. Wśród propozycji z rodziny Moto znajdą się głównie urządzenia wysokiej i średnio-wysokiej klasy, podczas gdy w skład Lenovo Vibe wejdą produkty średniopółkowe i niskobudżetowe.

Źródło: GSMArena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
23.08%
3 głosy
30.77%
4 głosy
15.38%
2 głosy
30.77%
4 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top