TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

LG opóźnia premierę procesora Nuclun 2

LG opóźnia premierę procesora Nuclun 2

Układ LG Nuclun pojawił się na rynku w zeszłym roku wraz z dostępnym jedynie na południowokoreańskim rynku smartfonem LG G3 Screen. Nie okazał się on żadnym przełomem, a trapiony różnymi problemami natury technicznej zmusił producenta do regularnych cięć w cenie urządzenia. Aktualnie trwają prace nad jego następcą i wygląda na to, że zajmą dłużej niż przewidywano.

Autorski chip LG nie przyniósł firmie żadnej chwały, choć zapowiadał się na jeden z ciekawszych SoC na rynku. Głównym powodem były problemy z przegrzewaniem układu, który w wyniku tego znacznie obniżał swoje taktowania, a co za tym idzie wydajność. Można jednak uznać, że miał on przetrzeć szlak przed ewentualnym, znacznie bardziej dopracowanym następcą, o którym plotki zaczęły się rozprzestrzeniać po sieci w połowie sierpnia tego roku. Pierwsze informacje, jak i test Geekbench LG Nuclun 2 sugerowały, że procesor radzi sobie w zadaniach jedno oraz wielowątkowych lepiej niż Exynos 7420 Octa znany z chociażby Samsunga Galaxy S6 – osiągnął wyniki na poziomie 5392 i 1796 punktów, w porównaniu do konkurencji z odpowiednio 4970 i 1486 punktów. Jakkolwiek świetnie to brzmi, najnowsze doniesienia sugerują, że jego premiera została przesunięta na 2016 roku. Dobrą wiadomością jest to, że opóźnienie nie ma nic wspólnego z problemami wydajnościowymi. Wszystko wskazuje na to, że LG chce zintegrować w drugiej generacji Nucluna modem LTE-A – konkretniej opracowywany przez Intela modem XMM 7360 LTE-A, ze wsparciem dla prędkości pobierania w wysokości 450 Mb/s, agregacji częstotliwości FDD/TDD, technologii VoLTE oraz dual-SIM. LG Nuclun 2 ma mieć także cztery rdzenie Cortex-A72 taktowane zegarem 2.1 GHz i cztery Cortex-A53 pracujące z częstotliwością do 1.5 GHz, w architekturze big.LITTLE. Ta konfiguracja nie jest oczywiście potwierdzona, a więc może dojść do pewnych zmian na przestrzeni następnych miesięcy. Masowa produkcja LG Nuclun 2 ma się rozpocząć w pierwszej połowie przyszłego roku, przy współpracy z TSMC i jego litografii 16 nanometrów.

Źródło: Phonearena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
50%
4 głosy
12.5%
1 głosy
25%
2 głosy
12.5%
1 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top