LG patentuje nowy sposób umieszczenia dwóch ekranów w smartfonie – czy tak będzie wyglądać V30?

lg-v30-3

LG nigdy nie miało obaw przed próbowaniem nowych rozwiązań w swoich smartfonach. Południowokoreański producent był pierwszym, który umieścił fizyczne przyciski na tylnym panelu urządzenia, wprowadził funkcję wybudzania ekranu podwójnym „tapnięciem”, a także przedstawił pierwszego smartfona z odłączanymi modułami. Charakterystyczną cechą dla serii V jest natomiast obecność drugiego ekranu pomocniczego. Najprawdopodobniej pojawi się on także w tegorocznym V30.

Jak wygląda nowy pomysł LG na zastosowanie dwóch ekranów?

lg-v30-2-850x478 LG patentuje nowy sposób umieszczenia dwóch ekranów w smartfonie – czy tak będzie wyglądać V30?

Nowy patent zarejestrowany przez LG przedstawia smartfona z dodatkowym ekranem, który jest w pewnym sensie złączony z głównym wyświetlaczem. Takie rozwiązanie pozwoli na połączenie nietypowej funkcjonalności serii V z popularnym ostatnio bezramkowym wzornictwem, jak np. w LG G6. Pozwoliłoby to także na interesujące i całkiem naturalne umieszczenie przedniego aparatu na samym środku górnej części ekranu. Aparat do selfie to znany problem w bezramkowych smartfonach – różni producenci radzą sobie z nim na różne sposoby; Xiaomi na przykład umieściło moduł przedniego aparatu w Mi Mix na dole urządzenia, chińska firma Elephone przedstawiła natomiast pomysł z wysuwaną kamerą. LG musiałoby także znaleźć nowe miejsce na przedni głośnik – być może Koreańczycy zainspirują się wspomnianym już Mi Mix i skorzystają z głośnika piezoelektrycznego. W przypadku Mi Mix działa on poprzez zamianę sygnału elektrycznego na wibracje mechaniczne, które następnie przekazywane są do wspornika wzmacniającego je, a następnie do wewnętrznych komponentów smartfona, wykonanych z metalu. Te ostatnie wibrują, wytwarzając dźwięk, który następnie trafia do ucha użytkownika bezramkowego chińskiego smartfona.

Oczywiście na razie to tylko patent, więc nie wiadomo, czy i kiedy znajdzie się w urządzeniach LG. Być może zobaczymy takie rozwiązanie już w tegorocznym LG V30 – lub też w kolejnym flagowcu koreańskiego producenta, czyli G7.

Źródło: Gsminfo.nl

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top