LG pozywa amerykańskiego producenta smartfonów Blu o naruszenie patentów

lg-vs-blu

Amerykańska firma Blu, oferująca niedrogie, ale solidne smartfony, rośnie w popularność na rodzimym rynku i być może niedługo zacznie oferować swoje produkty także w Europie. Zgodnie z jedną z najstarszych tradycji przemysłu elektronicznego sukces małego przedsiębiorstwa musi wiązać się z wniesieniem kilku pozwów: LG twierdzi, że Blu naruszyło patenty koreańskiej firmy dotyczące łączności LTE.

Firma pozostaje niewzruszona pozwami

LG utrzymuje, że Blu użyło kluczowych patentów LTE bez odpowiedniego zezwolenia, nie odpowiadając na zapytania o rozmowy dotyczące licencji. Blu odrzuciło również prośby o zaprzestanie korzystania z technologii koreańskiej firmy. To nie pierwszy raz, gdy to rozwijające się amerykańskie przedsiębiorstwo jest bohaterem tego typu pozwu – w zeszłym roku BlackBerry oskarżyło Blu o korzystanie z aż piętnastu patentów dotyczących łączności 2G, 3G i LTE. Podobnie jak w tym przypadku, firma nie wystosowała swojego stanowiska wobec zgłoszenia.

Włodarze Blu nie odpowiedzieli jeszcze na zarzuty LG. Koreański gigant nie zamierza przebierać w środkach – jednym z żądań wobec Komisji Handlu Międzynarodowego USA jest całkowite wycofanie produktów Blu z amerykańskiego rynku.

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top