Wiadomości

LG pracuje już nad zegarkami ze Snapdragonem Wear 2100

W zeszłym tygodniu Qualcomm zapowiedział najnowszy układ scalony przeznaczony dla urządzeń z rodziny wearables. LG poinformowało, że ma dla niego wiele zastosowań, o czym powinniśmy się przekonać w zbliżających miesiącach.

Aktualnie niewiele wiadomo na temat planowanych przez LG smartwatchy z Android Wear i innej nowogeneracyjnej elektroniki noszonej. Wiceprezydent działu wearables LG Electronics wyraził jednak swój zachwyt Snapdragonem Wear 2100, potwierdzając dalszą współpracę z Qualcommem i zdradzając, że jeszcze w tym roku zobaczymy pierwsze efekty. Nowy chip jest ponoć 30% mniejszy i 25% bardziej energooszczędny od Snapdragona 400, co powinno przełożyć się na produkcję cieńszych urządzeń z wydłużonym czasem pracy baterii. Dodatkowo SW2100 oferuje szereg innych udoskonaleń (m.in. technologia Quick Charge 2.0, natywna obsługa łączności 3G i LTE) względem dotychczas stosowanych rozwiązań, dzięki czemu możemy się spodziewać większego uniezależnienia inteligentnych zegarków od smartfonów.

Źródło: Phonearena

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close