Wiadomości

LG pracuje nad składanym smartfonem z dwoma ekranami

Światowa Organizacja Własności Intelektualnej opublikowała patent LG przedstawiający bardzo interesujące urządzenie – jest to składany smartfon korzystający z dwóch niezależnych ekranów.

Rysunki dołączone do patentu przedstawiają urządzenie składające się z dwóch części połączonych zawiasami. Pozwala to na rozłożenie smartfona w celu korzystania z jednego większego, połączonego ekranu, lub też używanie obydwóch wyświetlaczy wtedy gdy urządzenie jest złożone. Jeden z zaprezentowanych trybów pozwala na korzystanie ze smartfona podobnie jak z książki, „przesuwając” ekrany tak jak strony. Dzięki obecności dwóch złącz minijack możliwe jest np. oglądanie wideo przez dwie osoby na dwóch ekranach jednocześnie.

Nie tylko LG pracuje nad takim rodzajem smartfona. Do firm przygotowujących składany telefon należą także Samsung, Apple, Microsoft i Huawei.

Source: Phonearena
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close