TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

LG pracuje nad systemem płatności mobilnych G Pay

LG pracuje nad systemem płatności mobilnych G Pay

Wiele wskazuje, że LG wkrótce wkroczy na rynek płatności zbliżeniowych i uruchomi konkurenta dla rozwiązań Samsunga, Apple i Google o nazwie G Pay.

Samsung Pay, Apple Pay, Google Pay – każda z usług okazała się niemałym sukcesem, przynosząc ich twórcom spore zyski z pośrednictwa w transakcjach. Rozwojowi sytuacji na tym rynku przygląda się od dłuższego czasu inny gigant, firma LG, która jak wskazują ostatnie doniesienia, ma swojego własnego asa w rękawie i jest nim platforma zwana G Pay. Aktualnie nie wiadomo zbyt wiele na jej temat, gdyż wszelkie szczegóły mają zostać ujawnione w późniejszym, bardziej dogodnym terminie – tak przynajmniej zapewniał podczas premiery LG V10 dyrektor wykonawczy LG, Kim Jong Hoon. Dodatkowym potwierdzeniem istnienia usługi jest zarejestrowanie znaku handlowego G Pay w Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych, co wskazuje, że na tych rynkach początkowo zadebiutuje. Płatności mobilne od LG mają opierać się na technologii NFC, stosowanej przez Apple i Google w ich propozycjach. Niewykluczone jednak, że G Pay obsłuży również szerzej dostępne MST (Magnetic Secure Transmission), dzięki któremu klienci będą mogli płacić wszędzie tam, gdzie można użyć karty kredytowej, czyli w ponad 30 milionach punktów handlowych na całym świecie.

Źródło: Droid Life

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
25%
1 głosy
0%
0 głosy
25%
1 głosy
50%
2 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top