LG sprzedało niemal 60 milionów smartfonów w 2014 roku

Wyniki LG za II kwartał 2016 roku

W odróżnieniu od Samsunga, który ostatnio notuje coraz gorsze wyniki finansowe, LG radzi sobie całkiem dobrze, czego dowodem są najnowsze statystyki sprzedaży smartfonów koreańskiego producenta.

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal The Korea Herald, LG sprzedało 59.6 miliona smartfonów w 2014 roku, tym samym notując ponad 25 procentowy wzrost w stosunku do wcześniejszego roku. Niewątpliwie duża tym zasługa niezwykle udanego i dobrze przyjętego flagowca – LG G3. Sprzedając prawie 60 milionów sztuk swoich produktów, LG znalazło się tuż za podium, na czwartym miejscu światowego rankingu producentów smartfonów, nieznacznie wygrywając z Huawei. Pierwsze trzy miejsca zajmują odpowiednio Samsung, Apple i Lenovo. Biorąc jednak pod uwagę sam IV kwartał 2014 roku, koreański producent musiał dodatkowo uznać wyższość Xiaomi.

Jeśli LG utrzyma swoje imponujące tempo może w nieodległej przyszłości powalczyć z czołową trójką. Na pewno nie będzie o to łatwo, ale drugi największy koreański producent w ostatnich latach udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych i stopniowo, ale dynamicznie pnie się do góry na rynku urządzeń mobilnych. W 2011 roku firma sprzedała około 20 milionów smartfonów. Rok później wynik ten udało się nieznaczenie poprawić (ponad 26 milionów), natomiast w 2013 roku nastąpił prawdziwy przełom i gwałtowny wzrost do 47.6 miliona sprzedanych sztuk.

Źródło: The Korea Herald

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
27.49%
47 głosy
24.56%
42 głosy
26.32%
45 głosy
21.63%
37 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top