Libratus: Nie siadaj z nim do pokera

news-libratus-poker

Opracowana przez naukowców z uniwersytetu Carnegie Mellon platforma sztucznej inteligencji o nazwie Libratus okazała się niepokonana w grze w pokera. W trakcie 20-dniowego turnieju Libratus zostawił w tyle najlepszych pokerzystów na świecie.

Według informacji podanych przez TechCrunch do pokerowego pojedynku pomiędzy Libratusem a najbardziej znanymi na świecie pokerzystami doszło w Pittsburghu podczas 20-dniowego maratonu gry w pokera.

Opracowana przez inżynierów z uniwersytetu Carnegie Mellon platforma sztucznej inteligencji działała w oparciu o pracujący w Pittsburghu superkomputer Bridges 846 o mocy obliczeniowej 1,3 petaflopsa.

W trakcie rozgrywek trwających codziennie przez 11 godzin Libratus stopniowo uczył się konkretnych zagrywek i rozwiązań, ostatecznie zaś okazał się zwycięzcą turnieju zgarniając na swoim koncie żetony o wartości ponad 1,7 mln dol.

Wśród pokonanych przez sztuczną inteligencję rywali znaleźli się najbardziej znani na świecie profesjonalni gracze – m.in. Dong Kim, Jimmy Chou, Daniel McAulay i Jason Les. Jeden z nich, Daniel McAulay komentując niecodzienny maraton pokerowy przyznał, że Libratus okazał się znacznie groźniejszym przeciwnikiem przy pokerowym stole, niż się wcześniej spodziewano.

Źródło: Techcrunch

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
33.33%
1 głosy
33.33%
1 głosy
33.33%
1 głosy
0.01%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top