Librem 5 zostanie wyprodukowany. To będzie pierwszy smartfon z niemal czystym Linuxem

librem 5

Chociaż wszystkie urządzenia z Androidem opierają się na Linuxie, to na rynku obecnie nie ma żadnego smartfona z czystą wersją tego systemu, która uznawana jest za najbezpieczniejszy OS w historii technologii. Dzięki zrzutce internautów już niebawem rozpocznie się produkcja pierwszego na świecie smartfona z Linuxem, którego producent reklamuje jako najodpowiedniejszą propozycję dla tych, którzy cenią prywatność i bezpieczeństwo.

Firma Purism zdobyła 1,55 miliona dolarów amerykańskich na produkcję koncepcyjnego Librem 5. To 103% zakładanej kwoty. Aby stać się posiadaczem najbezpieczniejszego smartfona na świecie wystarczy wpłacić niespełna 600 dolarów na konto producenta. Wysyłka pierwszych urządzeń rozpocznie się na początku 2019 roku.

Librem 5 ma oferować ekran o przekątnej 5 cala, układ i.MX8 z grafiką Vivante wspomagany przez 3 GB pamięci operacyjnej oraz 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD. Niestety to jedyne dane specyfikacyjne, które obecnie znamy. Zważywszy na fakt, że urządzenie zostanie wydane za ponad rok, to podzespoły mogą być niewystarczające. Może Purism zdecyduje się zastosować chociaż 6 GB pamięci operacyjnej zamiast 3 GB.

Czysty Linux, który przekonuje większość wpłacających to w rzeczywistości dystrybucja PureOS współpracująca ze środowiskiem GNOME. Producent zaznacza jednak, że użytkownik będzie mógł bez problemu zainstalować dowolną wersję Linuxa. Librem w materiałach promocyjnych promuje swoje urządzenie jako sprzęt, który z powodzeniem zmienimy komputer PC, coś na kształt Samsunga DeXa, którego ostatnio testowaliśmy dla Was na portalu. Nie wiadomo, czy odpowiednie do tego akcesorium zostanie dołączone do zestawu, jednak należy przyznać, że może to zainteresować wielu użytkowników. Należy niestety pamiętać, że przy takiej specyfikacji użytkowanie smartfona jako komputer może być po prostu niewygodne.

Źródło: Tabletowo
Źródło: Omgubuntu.co.uk

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top