Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Lumie cieszą się coraz większą popularnością

Niedawno miała miejsce konferencja prasowa zorganizowana przez Microsoft, na której gigant z Redmond pochwalił się kilkoma faktami odnośnie telefonów z serii Lumia oraz systemu operacyjnego Windows Phone.

Firma ogłosiła, że do tej pory zostało aktywowanych ponad 50 milionów Lumii. Ujawniono także, że nad aplikacjami mobilnymi dla smartfonów z Windows Phone pracuje około 560 tysięcy twórców. Wartość ta przewyższa liczbę programów – tych jest obecnie 320 tysięcy (dla porównania, w grudniu 2013 roku było ich 200 tysięcy, zaś w sierpniu bieżącego roku już 300 tysięcy).

Lumie radzą sobie całkiem nieźle, choć do sukcesów konkurencji nadal im daleko. Sam iPhone 6 sprzedał się od czasu premiery w liczbie ponad 40 milionów sztuk, zaś aplikacji dostępnych w AppStore i Google Play jest więcej niż milion. Należy jednak wziąć pod uwagę, że Windows Phone jest najmłodszym systemem spośród wymienionej trójki. Microsoft kilka dni temu oficjalnie zapowiedział Lumie 535, która będzie pierwszym smartfonem z logo firmy. Premiera tuż tuż i choć nie jest to model z wysokiej półki, to jednak ma szansę być pierwszym ze znaków nowej i jeszcze lepszej przyszłości urządzeń z linii Lumia.

Źródło: Phonearena

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close