Marka Leef wchodzi do Polski. Pamięci mobilne dla urządzeń z iOS i Android oraz czytnik kart microSD

Marka Leef wchodzi do Polski. Pamięci mobilne dla urządzeń z iOS i Android oraz czytnik kart microSD

W Polsce można już nabyć produkty marki Leef. Na specjalnej konferencji prasowej w Domu Handlowym Vitkac w Warszawie, w której Teleguru miał zaszczyt uczestniczyć, amerykańska firma ogłosiła, że na nasz rynek trafiły pamięci iBridge/Bridge współpracujące z urządzeniami iOS i Android, a także Leef Access – czytnik kart microSD.

Leef iBridge to pamięć mobilna zaprojektowana specjalnie dla systemu iOS. Jest ona kompaktowa i funkcjonalna i jako pierwsza na rynku dostępna nawet w pojemności 256 GB. Dzięki gadżetowi można w prosty sposób rozszerzyć pamięć iPhone’a, iPada lub iPoda, bez potrzeby usuwania cennych zdjęć, filmów i ulubionej muzyki. Wystarczy podłączyć go do urządzenia za pomocą złącza Lightning. news-leef-ibridge-5 Marka Leef wchodzi do Polski. Pamięci mobilne dla urządzeń z iOS i Android oraz czytnik kart microSDZ Leef iBridge można zrobić automatyczną kopię zapasową wielu cennych danych, w tym kontaktów czy zdjęć, a także mieć przy sobie całą bibliotekę muzyczną lub filmową, którą potem można odtwarzać bezpośrednio z nośnika. Ponadto, przy pomocy iBridge użytkownik może łatwo udostępnić zdjęcia, wideo i muzykę znajomym lub pomiędzy urządzeniami iOS, Mac i PC.

Pamięć dostępna jest w kilku rozmiarach i ma smukły, ergonomiczny kształt, zakrzywiający się w literę J, chowając się za „plecami” urządzenia. Dzięki temu nic kłopotliwie nie odstaje i nie ma potrzeby zdejmowania ochronnego etui z telefonu czy tabletu. Dodatkowo, na drugim końcu gadżetu znajduje się złącze Hi-Speed USB, do przenoszenia danych pomiędzy urządzeniami Mac i PC. Pod względem designu i pojemności Leef iBridge można określić mianem jednego z najbardziej przyjaznych użytkownikowi. Co więcej, jest on również przyjazny dla baterii – zgranie 500 zdjęć zdaniem producenta zużyje mniej niż 1% baterii iPhone’a. Z App Store można ponadto pobrać darmową aplikację Leef iBridge (kompatybilna z iOS 7 i 8), która jeszcze bardziej zwiększa wygodę użytkowania przenośnej pamięci. Leef iBridge jest dostępny w wersji 16 GB, 32 GB, 64 GB, 128 GB i 256 GB. Ceny zaczynają się od 249 zł. Jest on do nabycia w salonach Orange i na stronie producenta. Na konferencji, firma przedstawiła również Leef Bridge 3.0 – pamięć flash USB 3.0 dla urządzeń z Androidem, dzięki której w szybki sposób można przenieść pliki pomiędzy telefonem lub tabletem, a Makiem i komputerem PC. Bez potrzeby użycia dodatkowych kabli, dostępu do sieci, Wi-Fi czy usług w chmurze. news-leef-ibridge-5 Marka Leef wchodzi do Polski. Pamięci mobilne dla urządzeń z iOS i Android oraz czytnik kart microSDLeef Bridge 3.0 wyposażony jest w złącze microUSB z jednej strony oraz pełnowymiarowe złącze USB 3.0 z drugiej. Dzięki tej technologii i prędkości odczytu nawet do 90 MB na sekundę, ma zapewnić płynne odtwarzanie filmów i muzyki bezpośrednio z pamięci. Produkt może pochwalić się również mniejszym i jeszcze bardziej kompaktowym kształtem niż jego poprzednik starszej generacji. Pamięć zachowała jednak charakterystyczny dla pozostałych urządzeń Bridge odsłonięty suwak, aby bez problemu można było przełączać złącza USB w zależności od wielkości portu.

Leef Bridge 3.0 jest kompatybilny z urządzeniami działającymi pod systemem Android Jelly Bean 4.1 lub nowszym oraz złączem microUSB On-The-Go (OTG). Aby przenieść pliki wystarczy użyć wbudowanego systemu zarządzania plikami dla platformy Android lub ściągnąć z Google Play aplikację ASTRO File Manager. Gadżet dostępny jest w wersji 16 GB, 32 GB i 64 GB. Ceny rozpoczynają się od 99 zł. Do nabycia w wybranych sklepach w Polsce i na leefco.com. Kolejnym ciekawym sprzętem zaprezentowanym przez Leef był Access. Jest to czytnik kart microSD dla urządzeń z Androidem, współgrający ze wszystkimi kartami microSD, z serią Leef PRO włącznie – nową linią kart UHS-I (Ultra High Speed). Umożliwa one jeszcze lepsze zarządzanie plikami i odtwarzaniem filmów oraz muzyki bezpośrednio z nośnika. Ponadto, Leef Access wyposażony jest w zapasowy slot na dodatkową kartę microSD, tak żeby w urządzeniu mobilny nigdy nie zabrakło miejsca. news-leef-ibridge-5 Marka Leef wchodzi do Polski. Pamięci mobilne dla urządzeń z iOS i Android oraz czytnik kart microSDOrientacyjna cena sprzedaży Leef Access wynosi 39 zł. Można go zakupić w wybranych sklepach w Polsce oraz na leefco.com.

 

Źródło: Leef, własne

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
45.45%
10 głosy
4.55%
1 głosy
13.64%
3 głosy
36.36%
8 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top