Wiadomości

Marshmallow debiutuje w listopadowej statystyce Androida

Google opublikowało najnowsze zestawienie dotyczące udziałów poszczególnych wersji Androida. Na liście po raz pierwszy znalazł się Marshmallow, ale z racji tego, że jego dostępność jest jeszcze zbyt mała, statystyka nie jest imponująca.

Kolejny miesiąc i kolejny wzrost udziałów edycji Lollipop, która znalazła się już na 25.6% wszystkich aktywnych urządzeń z Androidem. Słabiej poradził sobie nadal liderujący KitKat, notując dalsze straty – tym razem z 38.9 do 37.8%. Swój debiut zaliczył natomiast Android 6.0 Marshmallow, który zyskał 0.3% udziału, czyli stosunkowo mało, ale z uwagi na fakt, że aktualnie dostępny jest w bardzo ograniczonej liczbie urządzeń (głównie Nexusy), z każdym miesiącem może być tylko lepiej. news-android-statystyka-listopad_2015Wiekowy Jelly Bean osiągnął wynik na poziomie 29%, biorąc pod uwagę wszystkie jego iteracje (4.1-4.3) – jest to mniej o 1.2% względem statystyk z ubiegłego miesiąca. Trzy najstarsze w zestawieniu wersje Androida – Froyo, Gingerbread i Ice Cream Sandwich – pozostały praktycznie na identycznym poziomie jak w październiku. Dane zostały zebrane w siedmiodniowym okresie zakończonym 2 listopada 2015 roku. Każda wersja z udziałem mniejszym niż 0.1% nie jest brana pod uwagę.

Źródło: Google

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close