Messenger jako platforma do gier?

gamesmessenger

Aplikacja Messenger coraz bardziej uniezależnia się od Facebooka. Początkowo dotyczyło to jedynie wersji na smartfony. Z czasem powstało messenger.com, które umożliwia wysyłanie wiadomości bez wchodzenia na facebookową tablice. Ostatnio słyszymy o nowych dodatkach do Messengera, a teraz aplikacja ma szansę zostać platformą do gier mobilnych.

Jakiś czas temu pisaliśmy o dodatkach do Messengera przedstawionych na konferencji F8. Najciekawszą z zapowiedzianych nowości ma być asystent zwany M. Teraz dowiadujemy się, że pośród nowinek znajdzie się również miejsce dla gier. Wszyscy chyba pamiętają moment kiedy wyszło na jaw, że kliknięcie emotki z piłką umożliwia nam grę ze znajomi w rzuty do kosza, a specjalna komenda uruchamiała wirtualne szachy. Tym razem chodzi o coś większego.

Na tą chwilę pośród dodatków do Messengera znajdziemy już sporo gier. Dzisiaj Facebook zapowiedział, że chcą pozyskać graczy z całego świata, prezentując im jeszcze ciekawszą ofertę. Pojawiło się właśnie 50 różnych gier. Niektóre z nowości będą miały funkcję multiplayer, co umożliwi grę ze swoimi znajomymi lub innymi użytkownikami Messengera. Podczas każdej rozgrywki gracze będą mieli możliwość wysyłania do siebie wiadomości oraz znanych z Facebooka emotek reakcji. Oprócz tego w aplikacji pojawi się bot informujący o naszych osiągnięciach lub pocieszający w przypadku niepowodzeń.

Nowe dodatki do aplikacji trafią do użytkowników systemów Android i iOS w przeciągu najbliższych tygodni. Natomiast osobom niezainteresowanym graniem w gry przez komunikator i obawiające się zwiększenia rozmiaru aplikacji, przypominamy, że parę dni temu pojawił się Messenger Lite. Dlatego jeśli chcecie w spokoju pisać wiadomości do znajomych to warto sięgnąć po mniejszą wersję komunikatora.

Źródło: Engadget

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top