Messenger Lite dostępny w Polsce

messengerlite

Użytkownikom starszych modeli telefonów oraz wolniejszego łącza Facebooka Lite nie trzeba przedstawiać. To mniej kolorowa, bardziej kompaktowa wersja Facebooka umożliwiająca udostępnianie postów, przeglądanie strony, a nawet pisanie wiadomości. Kilka dni temu do 150 krajów świata trafiła podobna wersja Messengera.

Po kolejnych aktualizacjach mobilnego Facebooka, wersja Lite zyskuje coraz więcej wielbicieli. Użytkownikom przeszkadza nie tylko rozmiar oryginalnej aplikacji, ale też duża ilość niepotrzebnych funkcji. Podobnie jest w przypadku Messengera, który zajmuje równie dużo miejsca w pamięci, a dodatkowo znacznie spowalnia telefon. Dotychczas osoby, którym przeszkadzała „duża” wersja aplikacji z niebieską chmurką musiały korzystać z Facebooka Lite. Teraz nie będzie to już konieczne.

Początkowo lżejszy Messenger testowany był na rynkach krajów rozwijających się. Teraz trafił do kolejnych 150 państw, w tym do Polski. Nowa wersja aplikacji jest dużo mniejsza, okrojona o niepotrzebne funkcje, a przede wszystkim nie potrzebuje tak wiele pamięci i internetu. Nie będzie już konieczne pobieranie Facebooka Lite jeśli zależy nam jedynie na wysyłaniu wiadomości. Nie ma też ryzyka, że przez przypadek dodamy coś do Messenger Day bo tej opcji tam nie znajdziemy.

messengerlitescreen Messenger Lite dostępny w Polsce

Messenger Lite to kolejna po Facebooku i Twitterze okrojona wersja aplikacji niebieskiej firmy. W czasach, kiedy istotny jest rozwój dobrze jest również dać szansę użytkownikom, którzy nie chcą lub nie mogą kupować najnowszych smartfonów jedynie do obsługi Facebooka. Zwłaszcza, że korzystanie z platformy przez przeglądarkę może być uciążliwe.

Najnowszą aplikację do przesyłania wiadomości możecie znaleźć w Play Store. Nie wiadomo jednak czy wersje Lite pojawią się kiedykolwiek w wersji na smartfony z systemem iOS.

Źródło: Gsmarena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top