Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Messenger otrzyma inteligentnego asystenta

Messenger doczekał się inteligentnego asystenta o nazwie M. Opcja debiutuje już w Stanach Zjednoczonych, a za kilka miesięcy zostanie udostępniona także w innych zakątkach świata. Nie będzie to na pewno tak złożona funkcja jak w przypadku asystentów Google, Siri czy Bixby, ale podobno ma być przydatna.

Działanie messengerowego pomocnika nie jest zanadto skomplikowane: M analizuje rozmowę i lokalizuje pewne słowa-klucze, na podstawie których formułuje sugestie wynikające z kontekstu konwersacji. Jeśli na przykład asystent wywnioskuje z rozmowy, że chcemy się z kimś spotkać, będzie w stanie zaproponować nam możliwie najprostszą drogę do realizacji celu. Zaproponuje nam przejażdżkę przy użyciu aplikacji takich jak Uber czy dokonanie płatności poprzez Messengera. Sugestie są wyświetlane bezpośrednio w okienku czatu jako pop-up z logo M – gdy takie logo się pojawi i będziemy chcieli „zlecić” pomocnikowi sugerowane zadanie, wystarczy dotknąć ikonki. Oczywiście istnieje możliwość całkowitego wyłączenia funkcji – w tym celu będzie podobno trzeba pogrzebać w ustawieniach.

Messengerowy asystent zostanie udostępniony zarówno na androidową, jak i iOS-ową wersję aplikacji. Facebook testuje M od grudnia ubiegłego roku. Teraz wirtualny pomocnik jest na tyle gotowy, by mogli zacząć z niego korzystać użytkownicy; nie jest to jednak jego oficjalna premiera – na razie funkcja pozostanie jeszcze w fazie beta.

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close