Microsoft na YouTubie: Cortana lepsza od Siri

W serwisie YouTube firma Microsoft umieściła film, który ma udowodnić przewagę aplikacji Cortana nad firmowanym przez Apple oprogramowaniem Siri.

Film zestawia ze sobą dwa smartfony – jeden wyposażony w oprogramowanie Cortana, drugi zaś w rozwiązanie Siri. Ponieważ klip został umieszczony na YouTubie i został stworzony przez Microsoft, który jest producentem Cortany, nietrudno domyślić się, kto ostatecznie wygra tę filmową konfrontację.

Warto przypomnieć, że zarówno Cortana, jak i Siri należą do tego samego rodzaju oprogramowania – osobistych asystentów, które w naturalny sposób odpowiadają na pytania użytkownika. Niestety, do tej pory oba nie rozumieją języka polskiego, aczkolwiek Microsoft zapowiedział zmianę tego stanu rzeczy w przypadku Cortany. Co ciekawe, nazwa ta wzięła się od imienia sztucznej inteligencji z jednej z najpopularniejszych gier Microsoftu, czyli Halo.

Żródło: YouTube

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
27.4%
57 głosy
22.12%
46 głosy
27.4%
57 głosy
23.08%
48 głosy
Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Android...

Komentarze