TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Microsoft patentuje porażającą koncepcję

Microsoft patentuje porażającą koncepcję

Microsoftowi został przyznany patent na technologię, której głównym zadaniem jest wywołanie elektrowstrząsu w momencie, gdy użytkownik otrzyma różnego rodzaju powiadomienia czy wiadomości.

Złożony w lutym 2014 roku patent, dopiero teraz został opublikowany. Jego tytuł brzmi: „Wearable computer having a skin-stimulating interface”, co w dosłownym tłumaczeniu znaczy „ubieralny komputer mający interfejs stymulujący skórę”. Opis patentu jest dosyć treściwy, a ponadto posłużono się dwoma przykładami odzieży, w których mógłby znaleźć się sensor odpowiedzialny za wywoływanie elektrowstrząsów – koszulka oraz but. news-microsoft-patent-ubieralny_komputer Microsoft patentuje porażającą koncepcjęCelem technologii miałoby być nie tylko informowanie użytkownika o przychodzących wiadomościach SMS, email, powiadomieniach czy przypomnieniach z kalendarza, ale także o stanie odzieży i w razie potrzeby pobudzanie do aktywności, np. po przesadnie długim siedzeniu w jednym miejscu. Zamiast dźwięków czy też wibracji z telefonu, których czasami można nie odczuć, wykorzystane zostałoby zatem delikatne pobudzenie skóry prądem. Jednak to, czy Microsoft zelektryzuje nas w przyszłości, nie jest wcale takie pewne. Jak z każdym patentem, tak i ten może pozostać jedynie w sferze planów firmy i marzeń fanów nowych technologii.

Źródło: Business Insider

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
12.5%
1 głosy
37.5%
3 głosy
12.5%
1 głosy
37.5%
3 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top