Wiadomości

Microsoft patentuje porażającą koncepcję

Microsoftowi został przyznany patent na technologię, której głównym zadaniem jest wywołanie elektrowstrząsu w momencie, gdy użytkownik otrzyma różnego rodzaju powiadomienia czy wiadomości.

Złożony w lutym 2014 roku patent, dopiero teraz został opublikowany. Jego tytuł brzmi: „Wearable computer having a skin-stimulating interface”, co w dosłownym tłumaczeniu znaczy „ubieralny komputer mający interfejs stymulujący skórę”. Opis patentu jest dosyć treściwy, a ponadto posłużono się dwoma przykładami odzieży, w których mógłby znaleźć się sensor odpowiedzialny za wywoływanie elektrowstrząsów – koszulka oraz but. news-microsoft-patent-ubieralny_komputerCelem technologii miałoby być nie tylko informowanie użytkownika o przychodzących wiadomościach SMS, email, powiadomieniach czy przypomnieniach z kalendarza, ale także o stanie odzieży i w razie potrzeby pobudzanie do aktywności, np. po przesadnie długim siedzeniu w jednym miejscu. Zamiast dźwięków czy też wibracji z telefonu, których czasami można nie odczuć, wykorzystane zostałoby zatem delikatne pobudzenie skóry prądem. Jednak to, czy Microsoft zelektryzuje nas w przyszłości, nie jest wcale takie pewne. Jak z każdym patentem, tak i ten może pozostać jedynie w sferze planów firmy i marzeń fanów nowych technologii.

Źródło: Business Insider

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close