Microsoft pozwany za szkodliwe i natarczywe aktualizacje do Windowsa 10

windows10-bsod

Trzech mieszkańców stanu Illinois złożyło pozew zbiorowy wspierany przez ponad 100-osobową grupę klientów przeciwko Microsoftowi. Giganta z Redmond oskarżono o szkodliwość aktualizacji do Windowsa 10, przez które użytkownicy systemu m.in. utracili prywatne dane.

Pięć milionów USD odszkodowania

Od rozpoczęcia wdrażania „dziesiątki” minęły już dwa lata, a okres darmowych aktualizacji zakończył się w lipcu zeszłego roku. Przez cały ten czas działania Microsoftu zbierały bardzo różne opinie – spora część użytkowników nie była zadowolona z takich praktyk. Głównymi problemami związanymi z aktualizacjami były utrata danych po instalacji nowej wersji systemu, a także pobieranie Windowsa 10 w tle, bez wiedzy użytkowników, co szczególnie dotknęło klientów z limitem transferu. Grupa wnosząca pozew żąda ponad 5 milionów dolarów odszkodowania.

Główna oskarżycielka, Stephanie Watson, utrzymuje że po aktualizacji do Windowsa 10 – która odbyła się bez jej wiedzy – utraciła pliki dotyczące jej pracy. Serwis komputerowy Geek Squad usiłował odzyskać dane Stephanie, jednak bezskutecznie, i finalnie kobieta była zmuszona kupić nowy komputer. Inni pozywający uważają, że ich sprzęt został uszkodzony w wyniku instalacji nowej wersji systemu.

Rzecznik prasowy Microsoftu zdążył skomentować tę sprawę, mówiąc, że pozew jest bezpodstawny, jako że użytkownicy nie byli zmuszeni do instalacji Windowsa 10, a w ciągu 31 dni po aktualizacji mogli przywrócić urządzenie do poprzedniego stanu.

Źródło: Zdnet

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
0%
0 głosy
0%
0 głosy
100%
1 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top