Wiadomości

Microsoft i Qualcomm pracują nad nowym procesorem dla urządzeń z Windowsem

Microsoft połączy siły z Qualcommem, największym na świecie producentem mobilnych procesorów, pracując nad opartym na architekturze ARM układem Snapdragon 1000. Nowy chip będzie konkurować z liniami Y oraz U od Intela, a jego głównym przeznaczeniem będą notebooki i urządzenia „2 w 1” z systemem Windows.

Niewykluczone, że będzie to także procesor napędzający długo zapowiadanego składanego smartfona Surface Phone, którego istnienie wciąż nie jest pewne. Nowy układ Qualcomma ma mieć wymiary 20 na 15 milimetrów, co czyni go nieco większym niż np. Snapdragon 835 czy 845 (12,4 na 12,4 mm), lecz będzie to także układ o wiele mniejszy niż desktopowe chipy Intela (45 x 24 mm).

Source: Winfuture.de, 103780.html
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close