Microsoft sprzedaje smartfony w Chinach – ale nie swoje

windows-phone

Microsoft już dawno porzucił ambicję podbicia rynku smartfonów systemem Windows Mobile. Gigant z Redmond ma w tej dziedzinie już zupełnie inne plany – wygląda na to, że aspiruje do bycia sprzedawcą smartfonów z Androidem. Na chińskiej wersji oficjalnej strony nie znajdziemy już urządzeń z systemem Windows; zamiast tego widzimy… Xiaomi Mi 5s.

5,15-calowe urządzenie chińskiej firmy dołącza do sprzedawanych w USA Samsungów Galaxy S8 i S8+ jako trzeci sprzęt, który pomimo braku jakiegokolwiek związku z Microsoftem jest sprzedawany przez tę właśnie firmę. Można jednak stwierdzić, że jest to w pewnym sensie „Microsoft Edition”. W oprogramowaniu smartfona znajdziemy bowiem fabrycznie zainstalowany zestaw aplikacji od MS, który zawiera programy takie jak Word, Excel, PowerPoint, Outlook i Skype. Do tego dorzucana jest 2-letnia gwarancja Microsoft Store.

Microsoft-Xiaomi-Mi-5s-Plus-850x478 Microsoft sprzedaje smartfony w Chinach – ale nie swoje

Xiaomi Mi 5s w wersji z aplikacjami od Microsoftu dostępny jest w cenie 2599 juanów chińskich, czyli minimalnie mniej niż 1 500 złotych. Jak już wspominaliśmy, na chińskiej stronie MS próżno szukać smartfonów z Windowsem. To bardzo interesujący ruch ze strony firmy założonej przez Billa Gatesa – czyżby Microsoft wystawił biała flagę w bitwie o kontrolę nad rynkiem smartfonów? Czy zobaczymy jeszcze urządzenia z systemem Windows Phone?

Źródło: Mspoweruser

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
60%
3 głosy
0%
0 głosy
40%
2 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top