Microsoft Surface 3 i Surface Pro 4 w Polsce – ceny, specyfikacje i dostępność

Microsoft Surface 3 i Surface Pro 4 w Polsce - ceny

Zorganizowana przez Microsoft impreza, która miała miejsce 18 listopada w Warszawie, nie była tylko i wyłącznie okazją do wprowadzenia na polski rynek smartfonów Lumia 950 i 950 XL. Dużą uwagę poświęcono również tabletom Surface 3 i Surface Pro 4, których sprzedaż rusza jeszcze w tym tygodniu. Jak przedstawiają się urządzenia, które Microsoft określa mianem potencjalnych zastępców laptopów?

Prezentacja odbyła się pod hasłem #doGreatThings i towarzyszyły jej występy znanych osób – duetu muzycznego Lilly Hates Roses, który tworzą Kamil Durski i Katarzyna Golomska, ilustratora Dawida Ryskiego, projektantów mody Macaroni Tomato oraz czołowego polski kitesurfera Tomasza Janiaka. Opowiadali oni o swoich doświadczeniach z używania produktów linii Surface i o tym, jak bardzo pomocna w życiu codziennym jest technologia. Niestety całość trwała zdecydowanie zbyt długo, jednak w końcu doczekaliśmy się clou programu, czyli zaprezentowania Surface Pro 3 i Surface Pro 4, uzyskania informacji na temat ich cen oraz dostępności w Polsce, a także otrzymaliśmy możliwość krótkiego zapoznania się z urządzeniami.

Microsoft Surface 3 wyposażono w 10.8-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1280 pikseli, który można obsługiwać przy pomocy rysika Surface Pen, czterordzeniowy procesor Intel Atom x7-Z8700 taktowany zegarem 1.6 GHz (maksymalnie 2.4 GHz w trybie Intel Burst), 2 lub 4 GB RAM oraz dysk SSD o pojemności 64 GB lub 128 GB, w zależności od modelu. Do dyspozycji użytkownika są też dwa aparaty: przedni 3.5 Mpix oraz tylny 8 Mpix. Oprócz tego, tablet oferuje czytnik kart pamięci microSD, złącze słuchawkowe, USB 3.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac i Bluetooth 4.0. Nie zapomniano również o wbudowanym mikrofonie i głośnikach stereo, zaś bateria ma wystarczać na około 10 godzin ciągłej pracy.

Microsoft Surface Pro 4 to z kolei produkt, który swojej oficjalnej premiery doczekał się w zeszłym miesiącu razem ze smartbandem Microsoft Band 2 i smartfonami Lumia 950 i 950 XL. Tablet ten wzbudził duże zainteresowanie Teleguru i ma potencjał na stanie się idealnym zastępcą laptopów w codziennej pracy. Występuje on w kilku odmianach – Microsoft oferuje modele wyposażone w procesory Intel Core M, Core i5 oraz Core i7 szóstej generacji z układami graficznymi Intel HD Graphics 515, 520 i Intel Iris Graphics. Do tego odpowiednio 4, 8 lub 16 GB pamięci operacyjnej i dysk SSD o pojemności od 128 do 512 GB. Każdy może więc dobrać odpowiedni dla swoich potrzeb i zasobności portfela wariant, bez obaw o zbyt niską wydajność, gdyż nawet najsłabsza konfiguracja powinna zapewnić płynną, bezproblemową obsługę wszystkich aplikacji, nawet tak wymagających, jak Adobe Photoshop.

Surface Pro 4 ma ponadto 12.3-calowy wyświetlacz PixelSense (format 3:2) o rozdzielczości 2736 x 1824 pikseli, przedni aparat 5 Mpix do wideorozmów, tylny 8 Mpix, a także cztery porty USB 3.0, dwa złącza Display Port, parę stereofonicznych głośników, szereg standardowych modułów łączności i baterię, która według słów producenta gwarantuje do 9 godzin pracy. Całością zarządza system Windows 10 Pro. W przypadku Surface Pro 4 największe wrażenie robi znakomite wykonanie i przepiękny wyświetlacz, który można dodatkowo obsługiwać ulepszonym rysikiem Surface Pen, rozpoznającym 1024 poziomy nacisku i umożliwiającym wygodne uruchamianie np. asystenta głosowego Cortana, rysowanie, precyzyjne pisanie czy wymazywanie tekstu „gumką” znajdującą się na jego drugim końcu. Równie imponująca jest klawiatura Type Cover z większym gładzikiem, podświetlonymi klawiszami i zintegrowanym czytnikiem linii papilarnych – zdecydowanie ułatwia to wprowadzanie tekstu i sprawia, że ambitne plany Microsoftu na zastąpienie tradycyjnych notebooków wcale nie wydają się zbyt przesadzone. Szkoda tylko, że akcesoria sprzedawane są osobno i chociaż nie zostały podane ich ceny, spodziewamy się, że nie będą one należeć do zbyt niskich. news-microsoft-surface-2 Microsoft Surface 3 i Surface Pro 4 w Polsce - ceny, specyfikacje i dostępnośćSam Sufrace Pro 4 to natomiast wydatek rzędu 4299 zł i wzwyż. Za wspomnianego na początku Surface Pro 3 przyjdzie nam z kolei zapłacić minimum 2599 zł (wersja z 2 GB RAM i 64 GB SSD). Sprzedaż obydwu modeli rusza już w sobotę, 20 listopada.

Źródło: własne

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
50%
5 głosy
10%
1 głosy
10%
1 głosy
30%
3 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top