Microsoft zamierza zainwestować w Cyanogen

Microsoft zamierza zainwestować w Cyanogen

Gigant z Redmond ma podobno zamiar wziąć udział w 70 milionowej rundzie inwestycyjnej. Nie podano jednak informacji odnośnie dokładnej kwoty inwestycji oraz nazw pozostałych przedsiębiorstw, które mają w planach wsparcie Cyanogen.

Na początku tygodnia Teleguru pisał o planach Cyanogen, zgodnie z którymi firma pracuje nad własną, bardziej otwartą dla deweloperów wersją Androida, celem całkowitego odłączenia się od Google. Planami tymi najwidoczniej zainteresował się Microsoft, który zgodnie z doniesienia Wall Street Journal zamierza zostać jednym z inwestorów Cyanogen. Obie firmy rzekomo negocjują obecnie warunki transakcji, chcąc urzeczywistnić wspomniany pomysł. Ponadto, Microsoft chciałby, aby w systemie tym znalazły się jego usługi (podobnie jak w przypadku Nokii z serii X opartej na zmodyfikowanym Androidzie).

Jeszcze kilka miesięcy temu Google próbowało kupić Cyanogen, lecz zostało przysłowiowo odprawione w kwitkiem. Teraz, z silnym graczem za plecami, firma może podjąć walkę z internetowym gigantem. Popularność Cyanogenmoda jest już niemała – korzysta z niego ponad 50 milionów użytkowników, skuszonych ogromnymi możliwościami personalizacji oprogramowania. Liczba ta może się zatem znacząco podnieść, gdy tylko dojdzie do potencjalnej transakcji. A wtedy Cyanogen będzie warto wiele więcej niż wtedy, gdy Google próbował go podkupić.

Na więcej szczegółów i oficjalne potwierdzenie tych rewelacji trzeba będzie jeszcze poczekać, ale gdy tylko pojawią się nowe informacje, Teleguru z pewnością o tym poinformuje.

Źródło: Wall Street Journal

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
29.88%
49 głosy
18.9%
31 głosy
21.95%
36 głosy
29.27%
48 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top