TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Mija rok od premiery Essential Phone. Nie będzie następcy

Essential Phone, smartfon produkowany przez firmę twórcy Androida Andy’ego Rubina, został wydany dokładnie rok temu. Choć urządzenie to nie zdobyło dużej popularności, w pewnym sensie zrewolucjonizowało wzornictwo smartfonów. Jest to bowiem pierwszy telefon z wcięciem w ekranie, które zostało następnie spopularyzowane przez Apple i pojawiło się w tegorocznych flagowych modelach wielu innych producentów. Niestety Essential Phone będzie pierwszym i ostatnim smartfonem firmy.

Choć Essential Phone cechował się interesującym wzornictwem i topowymi podzespołami (m.in. Snapdragon 835), problemy z ekranem oraz słaby aparat spowodowały, że nie był w stanie osiągnąć sukcesu na rynku. W pierwszych kilku miesiącach, przed obniżeniem ceny z 700 do 500 dolarów, sprzedano zaledwie 20 tysięcy urządzeń. Niższa cena nie pomogła rozgrzać zainteresowania smartfonem, który na przestrzeni roku sprzedał się w liczbie 150 tysięcy egzemplarzy. Dla porównania, nawet nie należące do najpopularniejszych urządzenie takie jak Google Pixel może pochwalić się sprzedażą na poziomie kilku milionów.

Wygląda na to, że Essential Phone 2 nie zostanie wyprodukowany. Firma obecnie zajmie się szukaniem podmiotu, który wykupi upadające przedsiębiorstwo. Niewykluczone, że Essential skupi się na urządzeniach innych niż smartfony – wśród pomysłów znajdują się m.in. produkty z kategorii „smart home”.

Źródło: Bloomberg

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top