Wiadomości

Mija rok od premiery Essential Phone. Nie będzie następcy

Essential Phone, smartfon produkowany przez firmę twórcy Androida Andy’ego Rubina, został wydany dokładnie rok temu. Choć urządzenie to nie zdobyło dużej popularności, w pewnym sensie zrewolucjonizowało wzornictwo smartfonów. Jest to bowiem pierwszy telefon z wcięciem w ekranie, które zostało następnie spopularyzowane przez Apple i pojawiło się w tegorocznych flagowych modelach wielu innych producentów. Niestety Essential Phone będzie pierwszym i ostatnim smartfonem firmy.

Choć Essential Phone cechował się interesującym wzornictwem i topowymi podzespołami (m.in. Snapdragon 835), problemy z ekranem oraz słaby aparat spowodowały, że nie był w stanie osiągnąć sukcesu na rynku. W pierwszych kilku miesiącach, przed obniżeniem ceny z 700 do 500 dolarów, sprzedano zaledwie 20 tysięcy urządzeń. Niższa cena nie pomogła rozgrzać zainteresowania smartfonem, który na przestrzeni roku sprzedał się w liczbie 150 tysięcy egzemplarzy. Dla porównania, nawet nie należące do najpopularniejszych urządzenie takie jak Google Pixel może pochwalić się sprzedażą na poziomie kilku milionów.

Wygląda na to, że Essential Phone 2 nie zostanie wyprodukowany. Firma obecnie zajmie się szukaniem podmiotu, który wykupi upadające przedsiębiorstwo. Niewykluczone, że Essential skupi się na urządzeniach innych niż smartfony – wśród pomysłów znajdują się m.in. produkty z kategorii „smart home”.

Source: Bloomberg
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close