TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Mniej smartfonów od Samsunga w 2015 roku

Mniej smartfonów od Samsunga w 2015 roku

Firma wyjawiła, że planuje zredukować swoje portfolio smartfonów w przyszłym roku, celem poprawy sytuacji finansowej. W III kwartale 2014 roku korporacja odnotowała spadek zysku netto aż o 49%.  

Robert Yi, dyrektor ds. relacji inwestorskich w Samsungu stwierdził, że w 2015 roku firma zredukuje liczbę smartfonów o około 25 do 30%. Nie sprecyzował jednak czy sytuacja ta dotyczy obecnych modeli, czy po prostu producent wypuści na rynek mniej urządzeń w przyszłym roku.

Obecnie Samsung posiada w swojej ofercie mnóstwo różnych modeli. Standardowo, w ciągu roku pojawiają się różne odmiany istniejących smartfonów, tym samym często powodując dezorientację zarówno u klientów, jak i również w szeregach południowokoreańskiego producenta. Więcej nie zawsze znaczy lepiej. Planowana redukcja z pewnością umożliwiłaby lepsze zarządzanie dostępnym katalogiem produktów oraz łańcuchem dostaw.

Źródło: Engadget, AndroidOS

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
24.71%
129 głosy
26.25%
137 głosy
24.71%
129 głosy
24.33%
127 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top