Wiadomości

Mniej smartfonów od Samsunga w 2015 roku

Firma wyjawiła, że planuje zredukować swoje portfolio smartfonów w przyszłym roku, celem poprawy sytuacji finansowej. W III kwartale 2014 roku korporacja odnotowała spadek zysku netto aż o 49%.  

Robert Yi, dyrektor ds. relacji inwestorskich w Samsungu stwierdził, że w 2015 roku firma zredukuje liczbę smartfonów o około 25 do 30%. Nie sprecyzował jednak czy sytuacja ta dotyczy obecnych modeli, czy po prostu producent wypuści na rynek mniej urządzeń w przyszłym roku.

Obecnie Samsung posiada w swojej ofercie mnóstwo różnych modeli. Standardowo, w ciągu roku pojawiają się różne odmiany istniejących smartfonów, tym samym często powodując dezorientację zarówno u klientów, jak i również w szeregach południowokoreańskiego producenta. Więcej nie zawsze znaczy lepiej. Planowana redukcja z pewnością umożliwiłaby lepsze zarządzanie dostępnym katalogiem produktów oraz łańcuchem dostaw.

Źródło: Engadget, AndroidOS

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close