Wiadomości

Mobilni listonosze z tabletami i smartfonami

Poczta Polska wprowadza nowy kanał obsługi mobilnej dla swoich klientów. Aby świadczy jak najlepszą jakość usług, listonosze i kurierzy zostaną wyposażeni w ponad 5 tysięcy tabletów i smartfonów, a także 1500 padów do potwierdzania odbioru przesyłki w placówkach pocztowych.

W listopadzie ruszył w Poczcie Polskiej projekt „Mobilny Listonosz”, w ramach którego kurierzy i listonosze PP wykorzystują urządzenia mobilne w obsłudze klienta. Tysiące tabletów i smartfonów ma umożliwić w przyszłości błyskawiczne nadawanie przesyłek, a także przyjmowanie opłat za paczki pobraniowe – np. dla sklepów internetowych, nadających paczki pobraniowe, nowa funkcjonalność zwiększa szybkość, z jaką pieniądze trafią na ich konto. Poczta Polska przygotowała także kompleksowe rozwiązanie dla przesyłek poleconych zgodnie z wymaganiami odnośnie doręczania pism sądowych, dotyczącymi Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru (EPO). Jest to system oparty na przeszło 3700 tabletach dla listonoszy i 1500 padach w placówkach pocztowych. Informacja o doręczeniu przesyłki zostanie wysłana elektronicznie do systemu nadawcy od razu po odebraniu przesyłki przez adresata i złożeniu przez niego podpisu bezpośrednio na urządzeniu mobilnym. Kilka tysięcy listonoszy i doręczycieli z tabletami i smartfonami dzięki wpięciu aplikacji w centralny system IT zarządzania paczkami i listami od razu przekaże informacje o doręczonej paczce. Taka wiadomość będzie widoczna online w systemie śledzenia Poczty Polskiej i w systemach nadawców przesyłek.

Źródło: Poczta Polska

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close