Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Mobilny artysta Line-us, czyli malarz z jedną ręką

Do 3 marca 2017 roku będzie trwała zbiórka funduszy na Kickstarterze na robota-artystę. Właściwie niewielki fragment robota złożony z ramienia i uchwytu na pisak lub pędzel.

Miniaturowa maszynka o wielkości nieprzekraczającej 10 x 10 x 3 cm to wszystko, co potrzebne, by namalować obraz… cudzym ramieniem. Ramię robota odtworzy linie, które nakreślimy na ekranie tabletu lub smartfona, w specjalnie przygotowanej aplikacji. Przygotowany wzorzec może posłużyć zarówno do namalowania jednobarwnego obrazka o wielkości pocztówki, jak i stać się okazją do zmuszenia robota do sięgania po zasobnik z kilkoma farbami.

Mały i tani pomocnik artysty

Zbiórka społecznościowa na miniaturowego robota-artystę rozpoczęła się 1 lutego 2017 roku. W 30 godzin udało się zebrać wymaganą kwotę prawie 200 000 zł. Do 3 marca 2017 roku robocie ramię Line-us będzie można kupić na Kickstarterze za ok 350 zł (wersja do samodzielnego poskładania kosztuje 100 zł mniej), wraz z aplikacją sterującą.

Urządzenie zarządzane jest bezprzewodowo, za pośrednictwem Wi-Fi. Line-us współpracuje z telefonami i tabletami z iOS oraz Androidem. Aplikacja sterująca będzie również dostępna dla komputerów z Windows i MacOS. Robot Line-us zmieści się w niewielkiej torbie (wymiary urządzenia to: 83 x 97 x 25 mm). Waży zaledwie 150 gramów. Do zasilania urządzenia wystarczy zwykła ładowarka USB.

 

Tagi
Back to top button
Close