TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Modularny Fairphone 2 w rękach pierwszych użytkowników

Modularny Fairphone 2 w rękach pierwszych użytkowników

Ujawniony w czerwcu tego roku Fairphone 2 to smartfon o modularnym designie, którego komponenty można dowolnie wymieniać. Holenderska firma stojąca za projektem właśnie rozpoczęła wysyłkę pierwszych partii urządzenia.

Od momentu rozpoczęcia tworzenia smartfona minęło już niemal dwa lata. Swojej oficjalnej prezentacji doczekał się w czerwcu 2015 roku, wzbudzając spore zainteresowanie, głównie z uwagi na konstrukcję, która umożliwia jego wielokrotną naprawę i modyfikację. Oznacza to, że w razie chęci lub potrzeby można w Fairphone 2 wymienić wyświetlacz, aparat fotograficzny, baterię czy mikrofon. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby dopasować go do swoich potrzeb. Co ważne, większość komponentów przytwierdzona jest do telefonu za pomocą zacisków i śrubek, więc rozłożenie całości nie powinno zająć więcej niż kilka minut. Jest też specjalne gniazdo, dzięki któremu można wyposażyć urządzenie w dodatkowe czujniki. news-fairphone2-2 Modularny Fairphone 2 w rękach pierwszych użytkownikówFairphone 2 nie należy do szczególnie urodziwych i cienkich smartfonów (11 mm), ale sama jego idea może się podobać. Pomijając modyfikowalność, producent postawił sobie za cel stworzenie produktu, którego elementy są przyjazne dla środowiska i w większości pochodzą z regionów nie objętych żadnym konfliktem zbrojnym. Ponadto, holenderski startup bierze pod uwagę dobro wszystkich pracowników, którzy mają udział w projekcie, stanowczo sprzeciwiając się ich wykorzystywaniu, co ma miejsce m.in. w fabrykach w Azji. Standardowa specyfikacja Fairphone 2 obejmuje 5-calowy ekran Full HD, chroniony przez szkło Gorilla Glass 3, procesor Qualcomm Snapdragon 801 z układem graficznym Adreno 330, a także 2 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, baterię 2420 mAh i aparat z matrycą 8 Mpix. Oprócz tego znalazły się w nim moduł LTE, dwa sloty kart SIM oraz gniazdo microSD. Całość pracuje na systemie Android 5.1 Lollipop. news-fairphone2-2 Modularny Fairphone 2 w rękach pierwszych użytkowników Wysyłka pierwszych egzemplarzy smartfona już ruszyła i docelowo do końca tego roku do konsumentów trafić ma ich około tysiąca. Pozostałe zamówienia przedpremierowe zostaną zrealizowane do końca stycznia 2016 roku. Cena wynosi 525 euro.

Źródło: Fairphone

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
40%
2 głosy
20%
1 głosy
20%
1 głosy
20%
1 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top