Moto G (2014), Moto X (2014): pierwsze chińskie Motorole

Moto G (2014)

Pomimo zmiany właściciela, niegdysiejsza amerykańska legenda wydaje się funkcjonować po staremu, a dowodzą tego jej dwa najnowsze smartfony, które mogą nieźle namieszać na rynku.

Motorola Moto X (2014)

Pierwsze co się wrzuca w oczy, to problematyczna nazwa tego modelu, gdyż jest taka sama, jak w poprzedniku. Na tę chwilę jest to flagowy smartfon Motoroli, który charakteryzuje się bezkompromisową specyfikacją (czterordzeniowy Snapdragon 801 taktowany 2.5 GHz i 2 GB pamięci RAM). Względem poprzednika znacznie powiększono ekran (do 5.2 cala) oraz podniesiono jego rozdzielczość do Full HD (1080 x 1920 pikseli). Niestety, martwią zaledwie 16 lub 32 GB wbudowanej pamięci bez możliwości jej rozszerzenia kartami microSD. To spora wada w urządzeniu, które jest nastawione na multimedia i rozrywkę. Natomiast zdjęcia można robić tylnym aparatem 13 Mpix lub przednim 2 Mpix. Pełna specyfikacja Moto X (2014) dostępna jest na stronie:
https://teleguru.pl/telefony-przyszle/motorola-moto-x-2014–zapowiedziany-

news-motorola-motox2014-2 Moto G (2014), Moto X (2014): pierwsze chińskie MotoroleZnacznie ciekawiej od parametrów technicznych prezentują się obudowy oraz oprogramowanie tego smartfona. Tych pierwszych jest sporo do wyboru i telefon może być skórzany, drewniany lub nawet jeansowy. To prawdopodobnie najoryginalniejsza cecha tego urządzenia. Od konkurencji odróżnia go też system, który jest czystym Androidem bez nakładki producenta, wzbogaconym jedynie o funkcje wydawania poleceń głosowych bez konieczności odblokowywania ekranu. Ciekawym dodatkiem są również aż 4 mikrofony do redukcji szumów z otoczenia, ale sprawdzenie ich w praktyce wymaga dokładniejszych testów. Niestety, te mogą być problematyczne, gdyż nie wiadomo, czy telefon oficjalnie pojawi się w Polsce, a jeśli tak, to pod znakiem zapytania sotją jego cena oraz data premiery.

Motorola Moto G (2014)

Na dostępność tego modelu w Polsce jest już większa szansa, gdyż jego poprzednika (Motorola Moto G) dostać można zarówno u operatorów, jak i w sklepach. Zaletą pierwszego przedstawiciela tej serii jest świetny stosunek jakości do ceny, trudno jednak stwierdzić czy o jego następcy będzie można powiedzieć to samo. Niestety, różnice miedzy oboma modelami nie są znaczące. Motorola Moto G (2014) napędzana jest przez czterordzeniowego Snapdragona 400 taktowanego 1.2 GHz. To dobry układ, ale pojawia się on od ok. roku w większości modeli ze średniej półki cenowej (np. w Motoroli Moto G) i powoli zaczyna się starzeć. Procesor wspiera 1 GB RAM-u, a na pliki przewidziano 8 lub 16 GB przestrzeni z możliwością jej rozszerzenia kartami microSD (w poprzedniku nie było takiej opcji). Producent zdecydował się też na większy o 0.5 cala ekran (ma 5 cali), ale jego rozdzielczość nie została zmieniona i nadal jest to 720 x 1280 pikseli. Z jednej strony podniosło to komfort korzystania na smartfonie z multimediów. Z drugiej jednak negatywnie odbiło się na jego poręczności, która była jedną z zalet poprzedniej Motoroli Moto G. Podniesiona została za to rozdzielczość aparatów (tylny 8 Mpix, przedni 2 Mpix). Szkoda jednak, że nadal nie ma możliwości nagrywania wideo w rozdzielczości Full HD (jest tylko HD).

news-motorola-motox2014-2 Moto G (2014), Moto X (2014): pierwsze chińskie Motorole

Cieszy za to dostępność obudowy w wielu kolorach (np. żółtym, czerwonym, różowym), więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Niestety, nie można wybierać z egzotycznych materiałów, które dostępne są dla droższej Motoroli Moto X (2014). Brakuje też informacji o ewentualnej cenie i dacie premiery Motoroli Moto G (2014) na polskim rynku. Pełna specyfikacja tego modelu dostępna jest na stronie:
https://teleguru.pl/telefony-przyszle/motorola-moto-g–2014—zapowiedziany-

Źródło: Motorola, GSMArena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
42.96%
119 głosy
20.94%
58 głosy
22.38%
62 głosy
13.72%
38 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top