Motorola posądza Samsunga o kradzież funkcji Always On Display

Jedną z nowości tegorocznych Samsungów z linii Galaxy S i Galaxy Note jest funkcja Always On Display, czyli aktywnych powiadomień na wygaszonym ekranie. Motorola uważa jednak, że koreański producent zapożyczył ją z telefonów Moto.

Amerykańska firma obecnie działająca pod sztandarem Lenovo opublikowała na Twitterze pytanie o treści: ‚W jakiej galaktyce kradzież fajnych funkcji z telefonów konkurencji jest w porządku’. Towarzyszy mu hasztag ;TheOriginalAlwaysOnDisplay, co nie pozostawia żadnych złudzeń co do adresata tego posta. Data pojawienia się wpisu również nie jest przypadkowa – dzień przed oficjalną premierą Note’a 7 na pierwszych rynkach, w tym w USA, Kanadzie i Australii.

Motorola zapędziła się jednak w swoich oskarżeniach, bowiem nie jest pionierem wspomnianej technologii. Co prawda Moto X z 2013 roku była pierwszym smartfonem z Androidem wyświetlającym wybrane treści na wygaszonym ekranie (Always Display), ale to Nokia miała wcześniej podobne rozwiązanie. Wystarczy wymienić chociażby model N9 z MeeGo, który zadebiutował w 2011 roku, czy starsze słuchawki na Symbianie z wyświetlaczem AMOLED (m.in. Nokia N8 i jej Sleeping Screen). Później funkcja ta była rozwijana i wprowadzona do telefonów Lumia z Windowsem pod nazwą Glance Screen.

Źródło: Phonearena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
66.67%
4 głosy
0%
0 głosy
16.67%
1 głosy
16.66%
1 głosy

Autor: Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kulto...

Komentarze

[mc4wp_form id="56821"]
Top