Nadchodzi Twitter Lite dla wolnego łącza internetowego

Nadchodzi Twitter Lite dla wolnego łącza internetowego

Twitter uruchamia nową aplikację internetową pod nazwą Twitter Lite. Ma ona zachęcić do „twittowania” użytkowników z krajów, gdzie mobilny Internet jest bardzo wolny lub zbyt drogi.

Nowa aplikacja jest przystosowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych, a całość powinna zająć mniej niż 1MB miejsca na dysku. Dodatkowo twórcy obiecują do 30% szybsze działanie przy słabszym łączy, niż w przypadku standardowej wersji.

Twitter Lite jest aplikacją internetową opartą na języku JavaScript. Twórcy wyprowadzili mechanizm oszczędzania danych. W przypadku większości urządzeń mobilnych strona powinna zostać załadowana w przeciągu 5 sekund w sieci 3G. Jest to możliwe dzięki umożliwieniu użytkownikowi podglądu zdjęcia lub filmu i zadecydowania czy chcemy go załadować w oryginalnej wersji. To udogodnienie pozwoli zaoszczędzić do 70% transferu danych. Kolejną zaletą oszczędnej wersji Twittera jest brak konieczności zakładania konta w sklepie Google.

Obecnie wsparcie dla Twitter Lite otrzymały najpopularniejsze przeglądarki, takie jak Microsoft Edge, Google Chrome, Android Browser, Mozilla Firefox oraz Opera.

Twórcy Twittera rozpoczęli kampanię reklamującą nowy serwis przy współpracy z indyjskim oddziałem Vodafone. W kraju tym mimo wolnego i drogiego Internetu z Twittera korzysta ponad 200 milionów użytkowników.

Źródło: Zdnet

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top