Najdroższe nie zawsze jest najlepsze

Najdroższe nie zawsze jest najlepsze

Według nieoficjalnych doniesień iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus miały zostać wyposażone w ekrany z szafirową powłoką szklaną, ale nie przeszła ona testów wytrzymałości.

Serwis VentureBeat donosi, że nowe smartfony zaprezentowane przez koncern Apple 9 września 2014 roku pierwotnie miały zostać wyposażone w wyświetlacze pokryte warstwą szafirowego szkła, które miało chronić ekrany przed zarysowaniami i pęknięciami. Okazało się jednak, ze materiał nie przeszedł testów wytrzymałości i pękał pod wpływem uderzeń i upadków. W tej sytuacji producent z Cupertino w ostatniej chwili zdecydował o rezygnacji z szafirowych powłok na wyświetlaczach.

Ostatecznie na ekranach pojawiła się warstwa wytrzymałego materiału o nazwie Ion, który był traktowany przez Apple jako alternatywa dla szkła szafirowego.

Według informacji VentureBeat zegarki Apple Watch będą nadal, tak jak pierwotnie zakładano, wyposażone w szkło szafirowe, gdyż ich niewielkie rozmiary (1.5 i 1.7 cala) powodują, że warstwa ochronna jest mniej podatna na stłuczenia i jednocześnie zapewnia lepszą ochronę przed zarysowaniami.

Źródło: VentureBeat

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
17.56%
98 głosy
27.24%
152 głosy
28.49%
159 głosy
26.71%
149 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top