Najlepsze, bezpłatne aplikacje dla podróżnika

Najlepsze

W Internecie roi się od całej masy przeróżnych aplikacji na urządzenia mobilne, które mają uprzyjemnić i uatrakcyjnić nasz urlop. ArskomLab przygotował listę 10 najlepszych (i bezpłatnych) aplikacji dla podróżnika.

Zaczął się okres wakacyjny i wiele osób czeka na upragniony odpoczynek, zarówno w kraju, jak i za granicą. Planując podróż, warto jednak pamiętać o kilku rzeczach i dokładnie przygotować się na swój urlop. Można to zrobić samodzielnie, ale równie dobrze można skorzystać z dedykowanych tym celom aplikacji. Jest ich jednak niezliczona ilość – jedne mniej, drugie bardziej udane. Z pomocą przyszli specjaliści z ArskomLab, którzy sprawdzili i sporządzili Top 10 najlepszych, a przy tym całkowicie darmowych aplikacji dla miłośników wszelkich wojaży.

 1. Skyscanner

  – prosta i intuicyjna w użyciu aplikacja, która pomaga szybko i bezstresowo zarezerwować bilet lotniczy. Wystarczy wybrać punkt początkowy podróży, cel i datę, aby w mgnieniu oka otrzymać zestawienie najkorzystniejszych dostępnych połączeń lotniczych

 2. Airbnb

  – dzięki aplikacji można wynająć mieszkanie lub pokój po bardzo preferenjcyjnych cenach, a także sprawdzić plan podróży i skontaktować się z gospodarzem.

 3. Couchsurfing

  – z pomocą tej aplikacja można wyszukać darmowy nocleg na kanapie u miejscowych CouchSurferów, czyli największej na świecie społeczności zbierającej podróżników.

 4. Wakacyjnipiraci

  – aplikacja, dzięki której nie przegapi się żadnej okazji oraz zapoluje na wycieczkę, nocleg czy przelot po naprawdę pirackich cenach. Bilety z Bolonii do Abu Dhabi za 392 zł, czy tygodniowy pobyt w Hong Kongu za niecałe 2 tys. zł to tylko niektóre oferty warte rozważenia.

 5. XE Currency

  – aplikacja, która pozwala szybko przeliczyć obcą walutę. Można też na żywo śledzić kursy wszystkich walut świata.

 6. TripAdvisor

  – aplikacja, która opiera się na ponad 225 milionach recenzji i opinii. Pozwala zaplanować podróż i odnaleźć miejsca, w których można przenocować, dobrze zjeść i miło spędzić czas. Natomiast dzięki funkcji „W pobliżu” użytkownik szybko wyszuka ciekawe atrakcje blisko miejsca, w który aktualnie się znajduje.

 7. TouristEye

  – zbiór ponad 10 tysięcy lokalizacji i 300 tysięcy miejsc, które warto zobaczyć – idealne dla niezdecydowanych podróżników. Ponadto, są tam również listy atrakcyjnych pomysłów na różne ciekawe wyprawy.

 8. Google Translator

  – doskonale znany użytkownikom komputerów i urządzeń mobilnych tłumacz. Ma on opcję czytania przez syntezator (ale nie we wszystkich językach). Plusem jest możliwość przeglądania historii tłumaczenia również wtedy, gdy nie ma się dostępu do Internetu.

 9. Google Maps

  – powszechnie znane mapy z nawigacją, widokiem satelitarnym i informacjach o korkach. Mapy są łatwe w obsłudze, a dodatkowo dostarczają informacji o tym, gdzie znajduje się najbliższy supermarket, apteka czy bank i w jakich godzinach są otwarte. Aplikacji można używać nawet w trybie offline.

 10. TripIT

  – aplikacja, która pozwala zapanować nad wyjazdowym chaosem – hotel, przelot i zaplanowane na miejscu atrakcje. Do tego jest bardzo wygodna, pozwalając połączyć z nią konto mailowe, przez co wszystkie rezerwacje trafią do aplikacji automatycznie i zostaną posegregowane.

Źródło: ArskomLab

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
15.79%
3 głosy
42.11%
8 głosy
15.79%
3 głosy
26.31%
5 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top