Najnowsza, testowa wersja Windows 10 Mobile doprowadza do awarii niewspieranych urządzeń

Microsoft wydał w ramach programu Windows Insider nową wersję testową Windows 10 Mobile oznaczoną numerem 10536. Niestety, aktualizacja przez przypadek pokazywała się osobom z niewspieranymi urządzeniami, które po jej zainstalowaniu mają spore problemy z działaniem swoich telefonów.

Microsoft z pewnością nie spodziewał się, że uaktualnienie systemu doprowadzi do jakichkolwiek szkód. Tak się jednak stało, gdyż w wyniku błędu mechanizmu odpowiedzialnego za wykrywanie kompatybilnych sprzętów, każdy mógł zainstalować Windows 10 Mobile build 10536. Teraz firma z Redmond stara się uporać z problemem, ale w międzyczasie Gabriel Aul z Microsoftu ostrzega na Twitterze, aby nie aplikować nowej wersji OS-a, jeśli telefon nie znajduje się na liście wspieranych urządzeń. W innym wypadku, jak już zdążyli zaraportować użytkownicy m.in. HTC 8X, można spodziewać się restartowania smartfona i ogólnych problemów ze stabilnością, a jedynym sposobem naprawy jest przywrócenie fabrycznego obrazu systemu (factory image). Microsoft pracuje aktualnie nad stosowną poprawką dla niewspieranych urządzeń i ewentualnym dodaniem ich do wspomnianej listy. Nie wiadomo jednak, kiedy zostanie ona opublikowana.

Źródło: Engadget

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
20%
1 głosy
20%
1 głosy
20%
1 głosy
40%
2 głosy

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kulto...

Komentarze

Wiadomości o microsoft