TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Najnowsza wersja Snapdragona 820 notuje wysokie wyniki w testach

Najnowsza wersja Snapdragona 820 notuje wysokie wyniki w testach

Qualcomm intensywnie testuje i poprawia nadchodzącego Snapdragona 820, na którego zwrócone są oczy całej branży, oczekującej wydajnego i wolnego od problemów układu. Wygląda na to, że procesor może spełnić pokładane w nim nadzieje.

W lipcu Snapdragon 820 został przetestowany w GeekBench i w teście na wydajność jednego rdzenia uzyskał 714 punktów, a wielu rdzeni – 1942 punkty. Nie były to szczególnie imponujące wyniki, ale należy wziąć pod uwagę, że wówczas cztery rdzenie Kryo były taktowane zegarem 1.46 GHz, podczas gdy domyślną wartością ma być 3 GHz. Kolejne testy pokazały, że S820 radzi sobie znacznie lepiej i zanotował odpowiednio 1732 oraz 4970 punktów. Ostatnio doszło jednak do sprawdzenia najnowszej, trzeciej wersji flagowego chipu. Tym razem Snapdragon 820 okazał się być lepszy nawet od Exynosa 7420 i Apple A9, notując 2032 punktów w teście jednordzeniowym i 5910 w benchmarku wielu rdzeni. Z każdą kolejną rewizją i dalszymi optymalizacjami, produkt Qualcomma staje się coraz lepszy i całkiem możliwe, że zatrze złe wrażenie po niezbyt udanym Snapdragonie 810, któremu co prawda nie można odmówić dobrej wydajności, ale była ona do tej pory przyćmiewana przez problemy natury technicznej (głównie przegrzewanie). Niedawno dowiedzieliśmy się również, że trwają już prace nad pierwszymi smartfonami ze Snapdragonem 820, które powinny trafić na rynek w pierwszym kwartale 2016 roku.

Źródło: Phonearena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
20%
1 głosy
40%
2 głosy
40%
2 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top