Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Następca małego iPhone’a SE w pierwszym kwartale 2018

Pewna część fanów Apple wciąż zgadza się z pierwotną opinią firmy: 4-calowy ekran w zupełności wystarczy. W zeszłym roku wydany został iPhone SE, który stara się dowieść prawdziwości takiego stwierdzenia. W marcu 2018 poręczny SE obchodzi swoje drugie urodziny – będzie to zatem idealny moment na wprowadzenie na rynek jego następcy.

Według najwcześniejszych doniesień iPhone SE 2 ma zostać zaprezentowany w pierwszym kwartale przyszłego roku. Przekątna ekranu prawdopodobnie będzie wciąż wynosić 4 cale, jednak istnieje także możliwość, że Apple zdecyduje się na nieco większy, 4,2-calowy wyświetlacz. W roli procesora pojawi się chip A10 znany z iPhone’a 7 – choć nie jest to najnowszy układ Apple’a, wciąż jest pewnym awansem w stosunku do procesora A9 z oryginalnego iPhone’a SE.

Oprócz rozmiaru, wyróżniającą cechą iPhone’a SE była jego cena – jest to najtańszy model w zestawieniu Apple’a. Wobec tego konieczna jest obecność nieco słabszych komponentów – nie ma co liczyć na bezramkowy ekran w stylu iPhone’a X.

Nowy iPhone SE będzie produkowany w Indiach, które będą jego głównym rynkiem, jednak będzie sprzedawany na całym świecie. W zestawieniu smartfonów Apple’a na 2018 rok będzie jak dotąd najwięcej urządzeń – oprócz opisywanego SE 2 pojawić mają się trzy nowe modele à la iPhone X.

Źródło: 9to5mac
Back to top button