TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Nastolatkowie spędzają na YouTube kilka godzin dziennie

Nastolatkowie spędzają na YouTube kilka godzin dziennie

Każdy z nas lubi od czasu do czasu rzucić okiem na YouTube – chociażby oglądając subskrybowany kanał. Najwięcej czasu przed popularnym serwisem spędzają obecni nastolatkowie zwani „streaming natives”, których odsetek rośnie z każdym kolejnym rokiem.

Pierwsze pokolenie, które dorastało razem z Internetem ma już ponad 30 lat. Internet zmienia się, a wraz z nim nawyki każdej nowej generacji. Jedną z najważniejszych zmian jest ogromna ilość wideo w sieci. Dzisiaj szacuje się, że każdej minuty do serwisu YouTube trafi trzysta godzin wideo. Według badań przeprowadzonych w 2011 roku, wówczas do serwisu każdej minuty dodawano zaledwie około trzydziestu godzin filmów – to dziesięciokrotny wzrost w przeciągu pięciu lat. Na przestrzeni ostatnich lat zmienił się również sposób korzystania z YouTube. Obecnie, 20% nastolatków w wieku 16-19 lat twierdzi, że spędza na oglądaniu wideo w tym serwisie ponad trzy godziny dziennie – w roku 2011 odsetek wynosił jedynie 7%. Pierwsze pokolenie Internetu, nazwane „digital natives” spędza swój wolny czas w inny sposób. Tylko 9% dzisiejszych 30-34 latków przyznało, że korzysta z YouTube przynajmniej trzy godziny w ciągu dnia. Współczesnych nastolatków często opisuje się jako „streaming natives”, gdyż aż 46% z nich spędza na YouTube ponad godzinę dziennie. news-ericsson-raport-youtube Nastolatkowie spędzają na YouTube kilka godzin dziennie Nastolatkowie oglądają wideo na różnych platformach – 50% czasu przypada na urządzenia mobilne. To znacznie więcej niż w przypadku innych grup wiekowych. Na same smartfony przypada aż 28% ogólnego czasu konsumpcji wideo. „Streaming natives” to jedyna grupa wiekowa spędzająca swój czas przed smartfonem częściej niż przed jakimkolwiek innym urządzeniem. Co ciekawe, 16% dzisiejszych nastolatków korzysta ze streamingu muzyki więcej niż trzy godziny dziennie.

Źródło: Ericsson

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
40%
2 głosy
20%
1 głosy
40%
2 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top