Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Netflix dzielenie konta

Kto nie dzieli konta Netflix?

Lubimy naszych widzów jednakowo, niezależnie od tego czy jednocześnie Netflixa oglądają na kanapie dwie osoby, czy też dziesięć.

Reed Hastings, CEO Netflixa

Cytat pochodzi z początku 2016 roku. Odnosił się do dzielenia konta między kilku użytkowników. W tym samym roku, Netflix wystartował w Polsce zyskując ogromną popularność. Obecnie liczba subskrybentów serwisu w Polsce wynosi ok. 6 milionów.

Czy dzielenie konta Netflix będzie zablokowane?

To się dopiero okaże, aktualnie, serwis prowadzi testy weryfikacji czy użytkownik, który korzysta z serwisu jest tym, który płaci abonament. Użytkownicy, na terenie Stanów Zjednoczonych mogą zobaczyć taki komunikat:

Do wyboru są trzy opcje weryfikacji: e-mail, SMS, i, co ciekawe, weryfikację można odłożyć w czasie na później. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kod SMS, e-mail, przekazać osobie z którą dzielimy konto.

Testy w USA pokażą czy Netflix zdecyduje się na jakieś rodzaj weryfikacji lub blokady dodatkowych użytkowników. Decyzja nie będzie łatwa, może okazać się, że takie działanie wcale nie przyniesie korzyści, a spowoduje odpływ użytkowników do innych serwisów.

Obecnie Netflix nie prowadzi testów weryfikacji użytkownika na terenie Polski. Wszystko zależy od tego do jakich wniosków dojdzie Netflix po testach w wybranych krajach.

Wcześniej, przed CEO Netflixa, o dzieleniu się kontem, w podobnym tonie w 2014 roku wypowiadał się CEO HBO Richard Plepler.

W tym kontekście dyskusyjne jest liczenie strat…

Tymczasem sprawdźcie: Jak oglądać Netflix za darmo?

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close