Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Netflix w jakości HDR na LG G6

Dotychczas technologia HDR (High Dynamic Range) była zarezerwowana jedynie dla telewizorów. Najnowsze smartfony LG G6 oraz Samsung Galaxy S8 i S8+ również posiadają certyfikat świadczący o innowacyjnym sposobie wyświetlania. Nie trzeba było długo czekać, aż twórcy aplikacji wykorzystają tę funkcję.

Netflix będzie pierwszą aplikacją, która wyświetli filmy w technologii HDR. Jest to o tyle dziwne, że od premiery flagowców minęło już trochę czasu, a technologia była całkowicie bezużyteczna. Serwis VOD zapowiedział, że w najnowszej aktualizacji dla LG G6 doda obsługę HDR oraz Dolby Vision. Nie wiadomo czy aktualizacja obejmie również smartfony Samsunga, ponieważ w oficjalnej zapowiedzi była mowa jedynie o flagowcu LG. Prawdopodobne to tylko kwestia czasu aż Netflix przypomni sobie o S8 i przygotuje odpowiednią łatkę.

Jakiś czas temu Samsung ogłosił, że Amazon ma zamiar udostępniać filmy w technologi HDR dla Galaxy S8. Amazon nie potwierdził tej informacji, nie znany jest również przewidywany termin wprowadzenia innowacji.

Źródło: Ubergizmo
Back to top button