TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Nie pomagajcie pani Ewie! Zapłacicie krocie!

Nie pomagajcie pani Ewie! Zapłacicie krocie!

Urząd Komunikacji Elektronicznej przestrzega przed nowym sposobem, jaki znaleźli oszuści by wyciągną pieniądze z portfeli użytkowników.

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) ostrzega przed nowym rodzajem SMS-owego oszustwa. Chodzi w nim o to, że ofiara ataku naciągaczy otrzymuje wiadomość SMS, w której tajemnicza Ewa tłumaczy, że podczas zakładania synowi konta w serwisie internetowym przez pomyłkę podała numer telefonu konkretnego użytkownika. Na koniec prosi o odesłanie kodu PIN, który nadejdzie na ten właśnie numer.

Niestety, w rzeczywistości oszuści podają numer telefonu ofiary w jednym z płatnych serwisów internetowych lub w portalu pożyczkowym. Odesłanie wspomnianego numeru PIN spowoduje, że rachunek użytkownika, który padł ofiarą oszustów może zostać obciążony wysokimi sumami za korzystanie z usług, których ten wcale nie zamawiał.

UKE radzi, aby w żadnym wypadku nie ulegać wspomnianym wcześniej SMS-owym namowom. Regulator podaje na wszelki wypadek numery telefonów, z których korzystają naciągacze. Są to między innymi: +48 570755364 oraz +48 796222559.

Źródło: UKE

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
21.31%
117 głosy
23.68%
130 głosy
27.14%
149 głosy
27.87%
153 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top