Wiadomości

Niektóre kraje otrzymają uboższą wersję LG G5

Zaprezentowany na targach MWC LG G5 okazał się jednym z najbardziej intrygujących smartfonów, wzbudzając zainteresowanie potężną specyfikacją i modułową budową. Niestety, nie każdemu posiadaczowi nowego flagowca LG dane będzie doświadczyć pełni jego możliwości.

Na większości rynków LG G5 zadebiutuje w standardowej konfiguracji, obejmującej m.in. niezwykle wydajny procesor Snapdragon 820 z układem graficznym Adreno 530 i 4 GB RAM LPDDR4. Jak jednak poinformował jeden z przedstawicieli chilijskiego oddziału LG, flagowiec będzie sprzedawany w nieco okrojonej wersji w krajach Ameryki Łacińskiej. Tamtejszy wariant LG G5 nadal będzie ciekawie prezentującą się propozycją, ale konsumenci będą musieli zadowolić się średniej klasy chipem Snapdragon 652 z Adreno 510 oraz wolniejszą pamięcią operacyjną LPDDR3, w dodatku w ilości 3 GB. Co więcej, smartfon nie otrzyma wsparcia dla gogli VR 360, będących częścią modułowych akcesoriów. Nie wiadomo, jak wygląda sytuacja z pozostałymi dodatkami (np. LG 360 CAM). Decyzja o wydaniu w Ameryce Łacińskiej gorszej wersji LG G5 została podjęta po rozmowach z operatorami, którzy optowali za dostosowaniem ceny do rynku, a także w związku z małym zainteresowaniem wirtualną rzeczywistością.

Źródło: Phonearena

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close