Nikt tak naprawdę nie lubi oglądać Twoich selfie!

Nikt tak naprawdę nie lubi oglądać Twoich selfie

Badacze z Monachium znaleźli dowody na to, że oglądanie ironicznych selfie nie sprawia nikomu przyjemności. W styczniu tego roku Sarah Diefenback i Lara Christoforakos z Uniwersytetu Ludwika Maksymiliana opublikowali raport „Paradoks selfie: Nikt nie lubi ich oglądać, ale i tak wszyscy je robią”.

Po zapytaniu próby badawczej wynoszącej 238 osób, okazało się, że 77% z nich robi selfie przynajmniej raz w miesiącu. Natomiast 49% respondentów przyznało, że dostają cudze selfie częściej niż raz w tygodniu. 2% przyznało wręcz, że wolałoby widzieć mniej selfie w social mediach.

Wielu respondentów zwróciło uwagę na problemy, których przyczyną może być publikowanie zbyt dużej ilości selfie w internecie. Mowa tu przede wszystkim o wpływie na samoocenę poprzez tworzenie fikcyjnego obrazu życia danej osoby.

90% respondentów uznało cudze selfie za autopromocję i sposób zaistnienia w Sieci, ale tylko 45% przyznało, że też tak robią. W dodatku uważali swoje zdjęcia za bardziej autentyczne lub ironiczne od tych które widzą u innych osób.

Badanie zostało przeprowadzone za pomocą kwestionariusza internetowego, a ankietowane osoby pochodziły z Austrii, Niemiec i Szwajcarii.

Źródło: Frontiers

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
2 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top