Nokia 130: Prawdziwy telefon do dzwonienia w rozsądnej cenie

Nokia 130: Prawdziwy telefon do dzwonienia w rozsądnej cenie

Użytkownikom, którzy wciąż uważają, że komórka to przede wszystkim tradycyjny telefon do prowadzenia rozmów może spodobać się nowa propozycja koncernu Nokia.

Operatorzy komórkowi kuszą użytkowników gigantycznymi pakietami darmowych minut, które można wykorzystać na połączenia w każdym miesiącu. Niestety, współczesne telefony komórkowe to coraz częściej zaawansowane komputery, które oferują wiele możliwości komunikacji sprawiając, że tradycyjne rozmowy to tylko jedna z form porozumiewania się użytkowników. Teraz Nokia, niegdyś fiński, a obecnie należący do Microsoftu producent komórek twierdzi, że ma sposób, by to zmienić. Po pierwsze: telefon

Mowa o nowym modelu telefonu o nazwie Nokia 130, zapowiedzianym na wrzesień 2014 roku. Wystarczy rzut oka na zamieszczone obok zdjęcie by zorientować się, że urządzenie ma służyć przede wszystkim do prowadzenia rozmów głosowych. Świadczy o tym kolorowy wyświetlacz o niewielkim rozmiarze 1.8 cala oraz wyeksponowana klawiatura alfanumeryczna.

Po drugie: bateria Według producenta jednym z najważniejszych atutów modelu 130 ma być pojemność i wytrzymałość baterii – te parametry to pięta achillesowa większości dostępnych obecnie smartfonów, w których ogniwo po naładowaniu pozwala na intensywną pracę urządzenia zaledwie przez kilka godzin. Z nową Nokią ma być inaczej. Finowie zapowiadają, że bateria o pojemności 1020 mAh pozwoli użytkownikowi na słuchanie muzyki przez ponad 45 godzin lub prowadzenie rozmów telefonicznych przez 13 godzin. Brak zaawansowanych funkcji w telefonie zaowocuje więc imponującym okresem czuwania urządzenia i możliwością prowadzenia bardzo długich połączeń głosowych, jak na klasyczny telefon komórkowy. Dodatkową zaletą Nokii 130 może być też jej cena – 19 euro (w przeliczeniu około 80 zł).

Źródło: nokia.com

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
52.49%
285 głosy
14.73%
80 głosy
16.76%
91 głosy
16.02%
87 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top