Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Nokia 8 i 9 niespodziewanie pojawiają się na oficjalnym nagraniu

Nadchodzące topowe propozycje HMD Global – Nokia 8 i 9 – zostały bohaterami jednego z ciekawszych ostatnio wycieków, którym jest oficjalne wideo promocyjne tegorocznego zestawienia fińskiej marki.

Były pracownik źródłem wycieku

Nagranie pochodzi od byłego pracownika Nokii, odpowiedzialnego do 2014 roku za dział marketingu, który następnie współpracował poprzez agencję z HMD Global. Przypominamy, że HMD w grudniu 2016 roku wykupiło Nokię, z którą obecnie łączy siły w próbach przywrócenia fińskiej firmy na szczyt rynku mobilnego. To oznacza, że wideo powinno być dosyć wiarygodne. Niestety niedługo po jego wycieknięciu zostało usunięte z sieci, jednak jak wszyscy wiemy – w internecie nic nie ginie. Na nagraniu, obok dwóch nowych modeli, znalazły się także wydane już Nokia 5 i Nokia 3.

Nokia 9

nokia-9-1

Najciekawszą informacją jest potwierdzenie obecności podwójnego aparatu w Nokii 9, która będzie najmocniejszym smartfonem fińskiego feniksa na 2017 rok. Według wcześniejszych doniesień obydwa obiektywy „dziewiątki” mają pracować w rozdzielczości 22 megapikseli. Nokia 9 nie została wyposażona w czytnik linii papilarnych umieszczony tradycyjnie w przycisku „Home”. Zamiast tego znajdzie się on prawdopodobnie bezpośrednio w szkle – z takiego rozwiązania chce skorzystać także w tym roku Apple.

W kwestii specyfikacji Nokia 9 ma zostać wyposażona w najmocniejszy z obecnie dostępnych procesorów mobilnych układ Qualcomm Snapdragon 835, 6 GB RAM-u i 128 GB pamięci wewnętrznej. W roli wyświetlacza pojawi się 5,5-calowy panel LCD o rozdzielczości QHD (1440 na 2560 pikseli). 9 będzie także pierwszym urządzeniem korzystającym z nowej technologii OZO Audio, która dostarczy między innymi nową jakość dźwięku przestrzennego dla zastosowań wirtualnej rzeczywistości.

Nokia 8

nokia-8-1

Zaraz obok Nokii 9 przedstawiony został model oznaczony numerem o jeden mniejszym. Choć Nokia 8 do złudzenia przypomina „szóstkę”, można je będzie odróżnić dzięki innemu kształtowi modułu aparatu. Niestety w tym modelu, wbrew wcześniejszym informacjom, nie pojawi się podwójny aparat. Zobaczymy tutaj natomiast nieco większy ekran: przekątna wyświetlacza Nokii 9 ma wynosić 5,5”, zaś w Nokii 8 parametr ten wyniesie 5,6”.

Niestety na razie próżno szukać informacji o „ósemce”. Wszystko, co jest wiadome o Nokii 8, jest w zasadzie zawarte na usuniętym już nagraniu. Pewna nie jest nawet jej nazwa – być może patrzymy na model oznaczony numerem 7, choć to oczywiście tylko kosmetyczny szczegół. Na więcej danych nie będzie trzeba jednak dużo czekać: Nokia 8 ma być przedstawiona już w czerwcu, a wraz z nią światło dzienne ujrzy model 9.

Source: Phonearena
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close