Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Nokia 8 jeszcze w tym miesiącu?

Jakiś czas temu pisaliśmy, że nadchodzący flagowiec Noki otrzyma numer 8, a nie 9 jak wcześniej przewidywano. Teraz do Sieci trafiły rendery dwóch wariantów kolorystycznych fińskiego smartfona.

Wizualnie Nokia 8 nie odbiega od poprzednich modeli jak 3, 5 oraz 6. Wyświetlacz smartfona będzie otoczony po bokach jedynie cienką ramką, natomiast góra i dół pozostaną tak samo szerokie jak w przypadku wcześniejszych Noki. Na dole znajdzie się skaner linii papilarnych otoczony dotykowymi przyciskami nawigacyjnymi. Z tyłu natomiast umieszczono aparat firmy Carl Zeiss z podwójnym obiektywem 13 Mpx. Niedawno pisaliśmy o ponownym nawiązaniu współpracy między Nokią, a producentem aparatów.

nokia 8 blue

Skoro to flagowiec….

To co znajdziemy w środku? Same podzespoły z górnej półki. Począwszy od wspomnianego wcześniej obiektywu Zeissa, poprzez procesor Snapdragon 835 z 6 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej, a skończywszy na wyświetlaczu o rozdzielczości 1440 x 2560. Przekątna ekranu to prawdopodobnie 5,3″, a systemem operacyjnym będzie czysty Android 7.1 Nougat z obietnicą aktualizacji do Androida O zaraz po jego premierze.

nokia 8 silver

Mówi się, że smartfon zostanie oficjalnie zaprezentowany 31 lipca, możliwe też, że jeszcze tego samego dnia pojawi się w sprzedaży. Jego cena prawdopodobnie nie będzie wyższa niż 600€ (ok. 2500 zł).

Jak myślicie czy flagowiec fińskiej firmy ma szansę konkurować z innymi markami?

Źródło: Phonearena
Back to top button