Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Nokia 9 z podwójnym przednim aparatem

Przedwczoraj, dzięki informacjom ze strony FCC, poznaliśmy specyfikację zaplanowanej na przyszły rok Nokii 9. Nieco rozczarowująca mogła okazać się rozdzielczość aparatu do selfie, która ma wynosić 5 megapikseli. Wygląda jednak na to, że przedni aparat „dziewiątki” będzie korzystać z dwóch obiektywów, co znacząco poprawia sytuację.

Łącznie cztery aparaty – dwa z przodu, dwa z tyłu

Moduł przedniego aparatu został oznaczony na stronie FCC jako Chicony CKACE16. Wizyta na stronie producenta pozwala się dowiedzieć, że jest on oznaczony jako podwójny aparat. Potwierdzona została także obecność autofokusa. Jeden z obiektywów korzysta z przysłony f/2.0, a drugi – f/2.4. Pierwszy z nich będzie wykorzystywany do nagrywania wideo, którego maksymalna rozdzielczość wyniesie 1920 na 1080 pikseli. Na tym kończą się nasze informacje na temat przedniego aparatu Nokii 9. Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób będzie wyglądać współpraca dwóch obiektywów. Jedną z możliwości jest połączenie kolorowego aparatu z aparatem czarno-białym w celu lepszego zbierania informacji o świetle. Równie prawdopodobne jest to, że Nokia zdecyduje się na skorzystanie z obiektywu o innym kącie widzenia. Więcej szczegółów poznamy bliżej premiery, która ma odbyć się 19 stycznia 2018 – dokładnie rok po premierze modelu 6. Wtedy także możemy zobaczyć następcę „szóstki”, która była pierwszym modelem „odrodzonej” Nokii przygotowanym przez HMD.

Pozostałe specyfikacje

Oprócz wspomnianego podwójnego aparatu z przodu Nokia 9 zostanie wyposażona w podobną konstrukcję na tylnym panelu – główny aparat będzie korzystać z obiektywów o rozdzielczości 12 i 13 megapikseli. W roli procesora pojawi się 8-rdzeniowy Snapdragon 835 od Qualcomma, a ilość miejsca na dane wyniesie 128 GB. Nie wiemy jeszcze, z jakiej ilości pamięci RAM będzie korzystać Nokia 9. Pojemność baterii wyniesie 3 250 mAh, a obraz będzie wyświetlany na 5,5-calowym ekranie OLED.

Źródło: Gsmarena
Back to top button